Xiaomi, gerçek zamanlı çeviri yapabilen akıllı gözlüğünü tanıttı

Xiaomi, gerçek zamanlı çeviri yapabilen akıllı gözlüğünü tanıttı

41
0
PAYLAŞ

Xiaomi, gerçek zamanlı çeviri yapabilen akıllı gözlüklerini tanıttı

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi; Gerçek zamanlı olarak gezinebilen ve çeviri yapabilen microLED ekranlı akıllı gözlük modelini tanıttı. Şirketin ilk akıllı gözlük modelinin de 5 MP çözünürlüklü gömülü kamerası sayesinde fotoğraf çekebildiği belirtiliyor.

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde ilk akıllı gözlük modelini tanıttı. Birçok gelişmiş özellik ile gelen cihaz; Çağrıları, bildirimleri ve navigasyon bilgilerini görüntülemek için microLED panele sahip olduğu belirtiliyor. Şirket ayrıca akıllı gözlüklerinin fotoğraf çekebildiğine ve metin veya ses içeriğini gerçek zamanlı olarak çevirebildiğine dikkat çekti.

Aksam.com.tr’nin Beebom’dan aktardığı habere göre; 51 gram ağırlığındaki Xiaomi akıllı gözlükleri, yapısal tasarımda ihtiyaç duyulan geniş alandan tasarruf etmek için microLED görüntüleme teknolojisini kullanıyor. Cihaz, 2.4×2.02 mm ölçülerinde bir ekran çipi ile birlikte geliyor. Pirinç tanesi büyüklüğünde olan ekran, küçük boyutları sayesinde çerçeveye sığabiliyor.

Xiaomi ayrıca ışığın karmaşık optik yapılardan geçmesini sağlamak için 2 milyon nite kadar parlaklığa sahip ultra verimli bir monokrom ekran çözümü kullanıyor. Bununla; Çin merkezli teknoloji devi, gözlüklerde yeni bir optik dalga kılavuzu teknolojisi kullandığını söylüyor. Söz konusu teknoloji; Optik dalga kılavuzu merceğinin mikroskobik optik ağ yapısı sayesinde, ışığı insan gözüne doğru bir şekilde yansıtmak için 180 derece kırabilir. Bu şekilde, rahat bir kullanıcı deneyimi sağlamak için cihaz boyutu ve ağırlığı azaltılabilir.

XIAOMI AKILLI GÖZLÜKLER TOPLAM 497 PARÇA İÇERMEKTEDİR

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Xiaomi akıllı gözlükleri toplam 497 parça içerir. Şirket; Bu parçaların akıllı gözlüğü hem akıllı telefonlar için bir yan aksesuar hem de telefon görüşmesi yapabilen, mesaj okuyabilen ve yol tarifi alabilen bağımsız bir cihaz haline getirdiğine dikkat çekiyor.

Kullanıcılar microLED panel üzerinden aramaları ve mesajları görebilir. Bununla; Dahili mikrofonlar sayesinde aramalar da cevaplanabilir. Akıllı gözlüklerde, gerçek zamanlı olarak fotoğraf çekmeyi ve metin çevirmeyi mümkün kılan yerleşik 5 MP kamera bulunur. Ayrıca Xiaomi akıllı gözlükleri, şirketin tescilli çeviri algoritmaları ve gözlüklerdeki ikili mikrofon sistemi ile ses içeriklerini metne çevirerek gerçek zamanlı olarak microLED panelde görüntüleyebiliyor.

Diğer yandan; Cihaz, dört çekirdekli ve ARM tabanlı bir işlemci tarafından desteklenmektedir. Kullanıcılar, gözlük üzerindeki dokunmatik alan üzerinden kontroller gerçekleştirebilirler. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı teknolojilerini destekleyen model, Android işletim sistemi bazında çalışıyor. Xiaomi’nin ilk akıllı gözlüğünün fiyatı ve çıkış tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadığı belirtiliyor.


  • xiaomi akıllı gözlük
  • xiaomi ilk akıllı gözlük
  • xiaomi gözlükleri
  • xiaomi elektronik gözlük
  • xiaomi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK