Uzaya çıkmasına sayılı günler kala Türksat 5B’nin ilk imzaları atıldı

Uzaya çıkmasına sayılı günler kala Türksat 5B’nin ilk imzaları atıldı

31
0
PAYLAŞ

Türksat 5B'nin ilk imzaları, uzaya fırlatılmasından birkaç gün önce atıldı.

Yıl sonunda uzaya gönderilmesi planlanan Türksat 5B için ilk anlaşma imzalandı. Inmarsat ile yapılan işbirliği anlaşmasının ardından Inmarsat GX servisleri Türk altyapısı ile faaliyet gösterecek.

Türksat AŞ, yıl sonunda uzaya gönderilmesi planlanan Türksat 5B uydusu için ilk anlaşmayı imzaladı. Türksat AŞ ile Inmarsat arasında imzalanan stratejik işbirliği anlaşması ile Inmarsat GX hizmetleri Türkiye’de Türksat 5B uydusu üzerinden yürütülecek.

AA’da yer alan habere göre; Söz konusu anlaşma Türksat AŞ Uydu Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selman Demirel ve Inmarsat Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Mark Dickinson tarafından ülkenin başkenti Washington DC’de düzenlenen dünyanın en büyük uydu fuarı Satellite 2021’de imzalandı. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ.

İmza törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ve Türksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok katıldı.

Selman Demirel törende yaptığı konuşmada, anlaşmanın iyi bir küresel işbirliği olacağını söyledi. Demirel, anlaşma ile Türksat A.Ş. Inmarsat ile ortak küresel kapasite oluşturma fırsatına sahip olacak.

Dr. Mark Dickinson da şirketin Türksat ile ilişkilerini geliştirmek istediğini belirtti.

Türksat AŞ’nin kapasitesinin Türkiye’deki ve bölgedeki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için çok önemli olduğunu vurgulayan Dickinson, “Bu, Inmarsat’ın Global Xpress KA bant ağını genişletmesi için gerçekten önemli bir adım. Umarız uzun sürer” dedi.

Türksat AŞ ile Inmarsat arasında imzalanan stratejik işbirliği anlaşması ile Inmarsat GX hizmetleri ve altyapısı Türkiye’de Türksat 5B uydusu üzerinden sağlanacak. Şirketler arasında daha önce imzalanan stratejik işbirliği anlaşması ile Inmarsat global hizmetleri Türksat tarafından Tier-1 olarak müşterilere sunulurken, bu yeni işbirliği çözümü ile Inmarsat GX müşterilere sunulabilecek. hizmetleri Türksat 5B uyduları ve Türkiye’de bir altyapı ile sağlanacaktır.

“>


;”>

  • türksat
  • türksat 5b
  • Inmarsat
  • anlaşma
  • yerel uydu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK