Tıp dünyasını heyecanlandıran açıklama: Organların gençleştirilmesi mümkün olabilecek

Tıp dünyasını heyecanlandıran açıklama: Organların gençleştirilmesi mümkün olabilecek

37
0
PAYLAŞ

Tıp dünyasına heyecan verici açıklama: Organları gençleştirmek mümkün olacak

BioNTech CEO’su ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, hasarlı organları gençleştirmenin mümkün olduğunu belirtti.

Almanya’da mRNA teknolojisi ile yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı geliştiren BioNTech firmasının Üst Yöneticisi (CEO) ve kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, gelecekte gençleşmeye inandığını söyledi. hasarlı organlar olabilir.

AA’da yer alan habere göre BioNTech kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci, Alman Bild gazetesine açıklama yaptı.

Yaşlanmanın da biyolojik bir durum olduğunu belirten Şahin, cilt hücrelerinin belirli faktörlerle yeniden programlanabileceğini yani gençleştirilebileceğinin onlarca yıl önce görüldüğünü ifade etti.

Bu faktörlerin de mRNA yoluyla hücrelere sızabileceğini anlatan Şahin, şunları kaydetti:

“Yaşlıları bir bilimkurgu filmindeki gibi birdenbire gençlere dönüştüremezsiniz. Ama belki de hasar görmüş bir kalbin veya başka bir hasarlı veya eski organın yaşlanma sürecini tamamen veya kısmen tersine çevirebilirsiniz. Bunun bir gün olacağına kesinlikle inanıyoruz. mümkün.”

Kovid-19’un ömrü ve manşetleri ne kadar süre belirleyeceği sorulan Şahin, önümüzdeki haftalarda virüsün beklenmedik bir şekilde değişmemesi ve aşı oranının artması durumunda sonbahar ve kış aylarını iyi geçirme şansının yüksek olduğunu kaydetti.

Dr. Türeci, mRNA yöntemiyle geliştirilen aşının yüksek hızda salınmasının, ilgili makamların aciliyet konusunda net bir anlayışla birlikte çalışması nedeniyle olduğunu söyledi.

Bu hızın ve gerekli ek kaynakların diğer tedavilere aktarılmasını istediklerini belirten Türeci, “Kanser hastalıklarında aciliyetimiz yüksek.” deyimini kullandı.

Yeni başarıların ön koşulunun bir hastalığın biyolojisini tam olarak anlamak olduğunu vurgulayan Türeci, “O zaman mühendisler gibi biz de ilgili hastalık mekanizmalarını onarmak için hangi özel araçlara ihtiyacımız olduğunu düşünmeliyiz. Daha sonra, bir sonraki aşamaya geçeceğiz. Çok kullanışlı bir araç kutusu olan mRNA teknolojisindeki araç kutusundan belirli bir hastalık için uygun araçlar. Zengin. Neyin mümkün olduğunu henüz tahmin edemiyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

5-11 yaş arası çocuklara yönelik Kovid-19 aşısı hakkında da bilgi paylaşan Türeci, bu yaş grubu için dozun 10 mikrogram olduğunu, bu da yetişkinlerde dozun üçte birine tekabül ettiğini açıkladı.

Türeci, küçük çocuklar için verilerin yıl sonuna kadar hazır olacağı bilgisini paylaştı.


  • BioNTech Kıdemli Müdürü Prof. Hawk
  • Uğur Şahin’in organları hasar gördü
  • Hasarlı organlar gençleşir
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK