Silahlı İHA’lara sipariş yağıyor

Silahlı İHA’lara sipariş yağıyor

23
0
PAYLAŞ

Silahlı İHA'lar için siparişler yağıyor

Silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2’ye ilgi artıyor. Baykar Teknoloji Lideri Başkan Selçuk Bayraktar, ??Zaman zaman talep yükseltmekte zorlanıyoruz?? dedim.

Baykar Teknoloji Lideri Başkan Selçuk Bayraktar, silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2’ye yoğun ilgi olduğunu ve talebe yetişemediklerini belirtti. Başkanlığını yürüttüğü Teknofest kapsamında Tuz Gölü’nde düzenlenen Roket Yarışlarını izlemek için geldiği Aksaray’da soruları yanıtlayan Bayraktar, “Dünyanın dört bir yanından insansız hava araçlarımıza yoğun ilgi var. Özellikle İdlib sonrası ve Azerbaycan-Karabağ operasyonlarında bu ilgi çok arttı.”

Bayraktar, “Aslında Bayraktar TB2 insansız hava aracımız İdlib Harekatı (Bahar Kalkanı Harekatı), Zeytin Dalı Harekatı, Fırat Kalkanı Harekatı ve son olarak Azerbaycan harekatına katıldığı için dünyadan ve hatta Bayraktar’a büyük bir ilgi var. ‘TB2 için bazen talepler artıyor. Mücadele ediyoruz diyebilirim. Baykar bu sayede gelirinin yüzde 70’inden fazlasını ihracattan elde ediyor. Şu ana kadar 10’dan fazla sözleşme imzalandı. Bazıları da ihraç edildi” dedi.

Akıncı’nın ilk teslimatını gerçekleştirdiklerini belirten Bayraktar, “Buna da büyük ilgi var. Uçağımızı teslim edip kalifiye hale getirmeyi umduğumuz için bu taleplere henüz yanıt veremedik. Şu anda her yerden ilgi var. Bayraktar TB2’yi veya ihracat sözleşmesi imzaladığımız yerleri artı diğer ülkelerden satın alıyor.” görüyoruz” dedi.

Bayraktar, “Dünyada şu anda insansız hava araçlarıyla yangın söndürecek bir teknoloji yok ama böyle bir teknoloji olsaydı dünyada büyük talep görürdü” dedi.

İLK MİLLİ AĞIR SINIF TORPİDO GELİYOR

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Tuz Gölü’nde düzenlenen TEKNOFEST Roket Yarışması’nın son gününe katıldı. Burada soruları yanıtlayan Demir, torpido alanında yapılan çalışmaların olduğunu belirterek, “Seyir füzesi çalışmalarımız var, denizaltıdan fırlatılabilen bir seyir füzesi, roket motoru kullanma durumu da var. AKYA torpidomuzu devreye alarak bunu yeni bir müjde olarak verebiliriz.”


  • silahlı drone
  • bayrak taşıyıcı tb2
  • Selçuk Bayraktar
  • Baykar
  • tekno partisi
  • akya
  • teknolojik Haberler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK