Araştırmacılar, elektronikleri havadan kablosuz bir biçimde şarj edebilen bir oda geliştirdi

Araştırmacılar, elektronikleri havadan kablosuz bir biçimde şarj edebilen bir oda geliştirdi

31
0
PAYLAŞ

Araştırmacılar, elektronik cihazları kablosuz olarak havadan şarj edebilen bir oda geliştirdi

Michigan Üniversitesi ve Tokyo Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, elektronik cihazları kablosuz olarak kablosuz olarak şarj edebilen bir oda geliştirdiler. Söz konusu projenin devasa binaları kablosuz şarj istasyonlarına dönüştürme potansiyeline sahip olabileceği kaydedildi.

Michigan Üniversitesi ve Tokyo Üniversitesi’nden araştırmacılar, elektronik cihazları kablosuz olarak havadan şarj edebilen bir oda geliştirdiklerini duyurdular. Söz konusu projenin devasa binaları kablosuz şarj istasyonlarına dönüştürebileceği belirtildi.

İlginç Mühendislik’ten Aksam.com.tr’nin haberine göre; Geliştirilen sistem, elektrik enerjisini hava yoluyla güvenli bir şekilde gönderiyor ve 50W enerjiyi manyetik alan kullanan cihazlara aktarabiliyor. Sistemin çalışması için kullanılan cihazlar, güçlü bir manyetik alan oluşturmak için duvar boşluklarına yerleştirilebilir.

Araştırmacılar; Odadaki akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar gibi elektronik cihazları şarj etmek için kullanılan sistemin tıbbi cihaz ve robotları şarj etmek için de kullanılabileceğini belirtiyor. Projenin arkasındaki ekip, sistemin kurulumunun kolay olduğunu ve yeni veya eski binalara uyarlanabileceğini söylüyor.

ÖNCEKİ VERSİYONLAR KULLANILMIŞ OLASI ZARARLI MİKRODALGA RADYASYONLARI

Diğer yandan; Geliştirilen teknolojinin önceki versiyonları, potansiyel olarak zararlı mikrodalga radyasyonları kullanıyordu. Bununla; eski versiyonlar, birkaç milimetrelik alanda büyük miktarda güç veya çok uzun mesafelerde çok az güç üretebiliyordu. Ancak yeni versiyonun tamamen güvenli olduğu ve optimum miktarda gücü tüm odaya aktarabileceği belirtildi.

“>


;”>

  • şarj için oda
  • şarj istasyonu odası
  • şarj odası
  • elektronik şarj eden oda
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK