'Tek suçlu o değil!' Ayrılık sonrası flaş sözler…

'Tek suçlu o değil!' Ayrılık sonrası flaş sözler…

29
0
PAYLAŞ

AKŞAM yazarları ayrılığı değerlendirdi: Tek suçlu Şenol Güneş değil

aksam.com.tr

iffetsiz eda

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş’in Milli Takım’dan gönderildiği akşam yazarları gündeme damgasını vuran gelişmeyi tartıştı.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

TFF, Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. ayrılıktan sonra AKŞAM Yazarlar süreci değerlendirdi.

Akşam Gazetesi Spor Müdürü Kenan Karcı, Avrupa Şampiyonası’ndan sonra bir değişiklik olması gerektiğini belirtti. “Beklenen bir ayrılıktı. Şenol Hoca gibi tecrübeli ve kariyerli bir hocanın bu şekilde ayrılmamasını dilerdim. Ama futbolda bunlar oluyor. Milli Takım açısından bu değişiklik Avrupa Şampiyonası’ndan sonra olmalıydı. Şenol olabilir” bu değişikliği kendi dönüşüyle ​​yapmamak, kendini bırakmak zorunda kaldı. Milli takıma başarılar.” dedim.

Akşam Gazetesi Yazarı Engin Verel, yeni ve genç bir ekip oluşturulması gerektiğini belirterek, “Bu onurlu bir davranış. Şenol Güneş, toplumun ve futbol ailesinin sesini dinledi. Futbolda başarı onların omuzlarında taşınırsa, başarısızlığın faturası her yerde olduğu gibi teknik direktörlerdedir. Türk futbolunda genç ve başarılılar vardır. Antrenörler, Fatih Terim ve Şenol Güneş’inki gibi değil. “Yeni bir genç takım kuracak hocalar var. Milli takım antrenörlüğü ve antrenörlüğü çok farklı. Yeni seçimde bu dikkate alınmalıdır.” ifadeleri kullandı.

BU ŞEYLER “ÇOCUKLARIMIZ” İLE ÇALIŞMIYOR

“Askeri takım koçluğu maddi bir gelir değil, ahlaki bir değer olarak görülmelidir.” Verel dedi ki:

Hoca o dönemin başkanına veya şahsına ‘bana yalvardılar’ diyebilirse konu kapanır. Milli takım koşarak gelinen yerdir, yalvarmak değil. Koşarak geleceklere kapının açılması gereken bir yerdir. Bu işler ‘bizim çocuklarımız’ ile olmaz. Bu herkesin anlaması gereken bir şey. Çocuklarımızla bile Türkiye’deki tüm takımlar bu kadar çok yabancı oyuncu getirmiyor. Yeni teknik direktör için favorim Joachim Löw. Mircea Lucescu gelebilirse, Löw’ün gelmesi çok daha mantıklı olur.”

“YEREL ÖĞRETMENİN YANINDAYIM”

Akşam Gazetesi Spor Yazarı Aydın Türkmen, faturanın Şenol Güneş’e gönderilmesinin normal olduğunu söyledi. “Şu anda Uluslar Ligi’nde küme düşen, Avrupa Şampiyonası’nı 1 gol atarak 24. sırada tamamlayan, Dünya Kupası elemelerindeki avantajını 6-1 yenerek yok eden bir Milli Takımımız var. Fransız ekibi Avrupa Şampiyonası’na gol yemeden gitti. Hollanda ve Norveç’in galibiyeti ile elemelere başlayan takım bu.” dedi.

Mevcut süreçte Şenol Hoca’nın fatura kesmesinin normal olduğunu belirten Türkmen, şunları kaydetti: “Antrenör çok uzun süredir formsuz. Ve formda kalacağına dair bir işaret yoktu. Üstelik son maçın ardından yapılan açıklamalara baktığımızda moralinin oyunculara da yansıdığını gördük. Hâlâ Katar’a gitme şansımız var, 4’te 4’ünü yapmamız gerekiyor.Bu en önemlisi, en azından ‘yapabiliriz’ inancının yeniden ortaya çıkmasına katkı sağlayacak. kim olabilir sorusu… Milli takımda yerli bir teknik direktör bulunmasından yanayım ve bence mevcut alternatifler arasında en mantıklı isim Okan Buruk.” dedim.

“ŞENOL TEK SUÇ DEĞİL”

Tek suçlunun Şenol Güneş olmadığını düşünen Aksam Gazetesi Spor Yazarı Alen Markaryan da ayrılığı şu sözlerle açıkladı:

Hem kendisi hem de milli takım için iyi oldu. Şenol Hoca gitmeseydi büyük bir baskı altına girecekti. Milli takımın Norveç maçında başarılı olması düşünülemezdi. Tabii ki Şenol Güneş’in de katkısı var. Bu yenilginin İtalya maçında geleceği belliydi. Tek suçlu Şenol Güneş olamaz. Aynı zamanda federasyonunda da hatalar yaptığını düşünüyorum. Ayrılmanın milli takım için faydalı olacağını düşünüyorum. Değişiklikler her zaman faydalı olmuştur. Tabii diğer yandan takımdaki sorun, yaranın nerede olması gerektiği. Sadece teknik direktör değişikliğinin yeterli olacağını düşünmüyorum ama Norveç maçı için faydalı olacağını düşünüyorum. Bu oyuncularla Avrupa’ya gittik. Fransa’yı yendik. Sun, sorunun nerede olduğunu çözemeden istifa etti. Sorunun nerede olduğunu bulmanız gerekiyor. Milli takıma başarılar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK