'Şenol hoca yalnız kaldı'

'Şenol hoca yalnız kaldı'

18
0
PAYLAŞ

Hikmet Karaman: Şenol hoca yalnız kaldı

Yukatel Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “Milli takımlar tek adamın tek başına yönetebileceği bir yer değildir. Yönetemez, yönetilemez. Üst düzey insanların birliği önemlidir.” dedi. dedim.

Kulüp tesislerinde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Karaman, Kasımpaşa’ya karşı kazandıkları galibiyetin son derece önemli olduğunu ve bu maçı geride bıraktıklarını ve önlerinde oynayacakları Atakaş Hatayspor maçına odaklandıklarını söyledi. yol.

Karaman, Kasımpaşa’ya karşı iyi bir oyun sergilediklerini belirtti. “Kasımpaşa iyi bir takım. Galatasaray karşısında 2-0’dan 2-2’ye gelebilen bir takım. Başakşehir’i deplasmanda yendikten sonra maçı kendi evimizde 3 puanla kapatmak istedik. Oyuncularımız bunu başardı. İyi maçlar çıktı. Zaman zaman oyunda gelişmemiz gereken pozisyonlar gördük.” O konuştu.

Kısa sürede ligde iki önemli maç oynayacaklarını ve bu yoğun programda en iyisini yapmaya çalıştıklarını ifade eden Karaman, şunları kaydetti:

Dışarıda bekleyen 3 yaralı oyuncumuz var. Katılımları ile rekabet ortamı artacaktır. Şimdi önümüzde çok ciddi bir Hatayspor maçı var. Hatayspor maçlarını izledik. Tempomuzun yüksek olması gereken bir maç oynayacağız. Ondan sonra 2 gün sonra tekrar gelip Galatarasay oynayacağız. Sıkı bir program var. Bu maçta ve sonraki maçta iş satranca döndü. Hem personel olarak hem de diğer oyuncularımızın bakış açısından iyi hazırlanmamız gerekiyor. Sakat oyuncular aramıza katıldığında daha iyi bir takım olacağız. Pazar gününe kadar yüzde yüz hazır olup orada en iyi oyunumuzu oynayıp 3 puanla dönmek istiyoruz.

“ÖĞRETMEN ŞENOL ÇALIŞIRKEN ÇOK YALNIZDI”

Bir gazeteci, Kasımpaşa maçından sonra milli takım teknik direktörlüğü önerisini kendisine hatırlattığında Karaman, yaptığı açıklamanın tam arkasında olduğunu ifade etti.

Dünya futbolunu yakından takip ettiğini ve bir kişinin A Milli Takım’ı tecrübeleriyle yönetmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Karaman, şu görüşleri dile getirdi:

Şenol (Güneş) çalışırken çok yalnızdı. Takımı aradı. Tanıştığı insanlar vardı. Bu, Avrupa Şampiyonası’ndan önce ve sonra oldu. Louis Van Gaal’a, yanınızdaki öğretmenlere ya da Roberto Mancini ve yardımcılarına bakıyorsunuz. Bunu söylerken oradaki arkadaşları rencide etmek adına değil… Milli takımlar, tek başına bir adamın tek başına idare edebileceği bir yer değil. Yönetilemez, yönetilemez. Üst düzey insanların işbirliği önemlidir. Her zaman örnekler vardır. Löw’ün yanında kim vardı? Klinsmann vardı. Löw’ün yanında kim vardı? Hansi Flick vardı. Dünya şampiyonu olduğunda Löw’ün takımı böyleydi. Kulüp takımlarında bizler bile takım olarak yeterli değiliz. Takımda ne kadar iyi insan olursa, katkı o kadar büyük olur. Bu nedenle milli takımda bu durumun daha üst seviyede olması gerekiyor. Ben de bu fikirde ısrar ediyorum.

EĞİTİM

Kayserispor, ligin beşinci haftasında Atakaş Hatayspor ile deplasmanda oynayacakları maçın hazırlıklarına teknik direktör Karaman yönetimindeki kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antrenmanla başladı.

Isınma çalışmaları ile başlayan antrenman, koordinasyon ve pas çalışmaları ile devam etti. Antrenman yarı sahada çift gollü maçla sona erdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK