Şenol Güneş için 4 maçlık kredi tartışması

Şenol Güneş için 4 maçlık kredi tartışması

20
0
PAYLAŞ

Şenol Güneş'e 4 maçlık kredi tartışması

AKŞAM

TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Teknik Direktör Şenol Güneş’in görüşmesinden bir sonuç çıkmadı. TFF Yönetimi de ikiye bölündü. Bazı yöneticiler kalan dört maçın sonuçlarını beklememiz gerektiği görüşünü savundu.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Milli Takım’ın Hollanda’ya 6-1 mağlup olduğu maçın ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Teknik Direktör Şenol Güneş dün Riva’da bir araya geldi. Saat 10:00’da başlayan toplantı 12:30’da sona erdi. Güneş’in toplantıda iki saatlik bir sunum yaptığı belirtildi. Ancak bu görüşmeden bir sonuç alınamayınca taraflar önümüzdeki günlerde tekrar görüşme kararı aldı. Şenol Güneş’in Riva’dan ayrılmasının ardından Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir de yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Bu toplantıda yönetim ikiye bölündü. Bazı yöneticiler, Şenol Güneş’in Norveç maçını beklemeden yollarını ayırması gerektiğini savundu. Ancak 22 milyon TL’lik tazminat ve takımın başına getirilecek isim konusunda anlaşma sağlanamadı. Diğer grup ise önlerinde dört maç olduğunu ve Dünya Kupası’na gidemezlerse Şenol Güneş’in istifa etmekten başka çarelerinin kalmayacağını vurgulayarak, “Bekleyelim” önerisini sundu. Sonuç olarak dün toplantıdan ayrılma kararı çıkmadı.

ALTERNATİFLER BURUK VE ÇALIMBAY

TFF Yönetimi, Şenol Güneş ile yollarını ayırması durumunda iki ismi değerlendiriyor. Bunlar; Okan Buruk ve Rıza Çalımbay… Buruk’un sağlık sorunları nedeniyle çalışmayı düşünmediği iddia edilirken, Sivasspor’daki istikrarı ve tecrübesi nedeniyle Rıza Çalımbay ilk sıraya yerleştirildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK