Sarri ve Terim arasında geçen diyalog belli oldu

Sarri ve Terim arasında geçen diyalog belli oldu

49
0
PAYLAŞ

Sarri, maç öncesi Fatih Terim'i böyle aradı

Milliyet

UEFA Avrupa Ligi E Grubu ilk haftasında Galatasaray Lazio’yu konuk etti. Karşılaşma sarı-kırmızılıların 1-0 üstünlüğü ile sona erdi. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile Lazio Teknik Direktörü Maurizio Sarri arasındaki mücadele damga vurdu. İşte Terim ve Sarri’nin sohbeti…

Cim-Bom’un Lazio galibiyeti İtalyan basınında geniş yer buldu. Corriere dello Sport maçı “Strakosha’nın bir hatası Lazio’yu cezalandırdı. Sarri’nin futbolundan iz yok ve bu takımda herhangi bir gelişme belirtisi yok. İmparator Terim kazandı” manşetiyle maçı okuyucularına verdi. Gazete en yüksek puanı 7 ile Taylan Antalyalı, Morutan, Yedlin ve Terim’e verdi.

VURGULANMIŞ CICALDAU

La Gazzetta dello Sport’un manşeti “Grand Palace, Strakosha sayesinde” olurken, “Arnavut kalecinin attığı inanılmaz gol maçın skorunu belirledi” ifadesi yer aldı. Strakosha’nın kendi hedefi “ölümcül bir hata” olarak tanımlandı. Tuttosport gazetesinin “Strakosha hata yapar, Sarri kaybeder” manşetini kullanırken Cicaldau’yu ön plana çıkardı.

‘SENİNLE NASIL TANIŞACAĞIM’

İstanbul’a gelmeden önce İtalyan basınına Fatih Terim’e yakışmayan açıklamalarda bulunan Lazio Teknik Direktörü Sarri’nin, deneyimli futbolcularla maç öncesi görüşmesinde “è un onore conoscerti” (sizinle tanışmaktan onur duydum) ifadesini kullandığı ortaya çıktı. oyun felsefesine hayran olduğu teknik direktör.

HİKAYESİNİN SONLANDIRICILARI VAR

İtalyan ekibinin dünyaca ünlü teknik direktörü Maurizio Sarri, Galatasaray’ın Lazio’yu mağlup etmesinin yanı sıra Fatih Terim’in önünde eğildi. Terim’i görür görmez İtalyanca “è un onore conoscerti” (tanıştığıma memnun oldum) diyen Sarri’nin hikayesinin Fatih Terim’in izlerini taşıdığı ortaya çıktı.

FUTBOL OYNAMAKTAN ETKİLENDİ

Fiorentina’yı çalıştırırken İtalya 4. Ligi’nde Sansovino’da görev yapan Sarri’nin deneyimli teknik direktörün oynadığı futboldan çok etkilendiği ve bu anlayışın onun futbol felsefesinin temelini oluşturduğu belirtildi.

TERİM’DEN İLHAM ALAN

Terim’in, Floransa’ya yakın yaşayan ve o dönemde bankacılık yapan Sarri’nin defansif yönü ile dikkat çeken İtalya Ligi’nde hücum futboluna hayran olduğu ve ilham verdiği bildirildi.

DEV TAKIMLARA KATILIN

Terim’den 6 yaş küçük Sarri’nin (62 yaşında) tecrübeli teknik direktörden ilham alarak oynamaya çalıştığı futbol, ​​özellikle Napoli’de büyük ses getirdi. Bu göze hoş gelen ve hücumu ön planda tutan bu İtalyan teknik adam, kısa sürede Chelsea ve Juventus gibi devleri de çalıştırdı. Tecrübeli teknik adam, bu sezonun başında Lazio’yu devraldı.

AİLE FIORENTINA’YI SEVİYOR

Bu durumdaki en büyük etken ise Fatih Terim’e olan ilgisi ve saygısıyla dikkat çeken Maurizio Sarri’nin ailesinin en büyük Fiorentina destekçisi olması… Sarri İtalya’da verdiği bir röportajda annesinin ve anneannesinin Fiorentina’yı çok sevdiğini söyledi. fazla.

BU GÜNLERDE DEDİ

Tecrübeli antrenör, “Annem ve anneannem bir gün Fiorentina’da çalışmayı çok isterler. Evleri bile stadyuma 500 metre uzaklıkta. Fiorentina’yı çok seviyorlar ve çok bağlılar.” Fatih Terim, 2000-2001 yıllarında çalıştığı İtalyan kulübünde de büyük bir sevgi kazandı ve kısa sürede kulübün simgelerinden biri oldu.

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK