ÖZEL! Devlerin parası Türk Bitci'den

ÖZEL! Devlerin parası Türk Bitci'den

27
0
PAYLAŞ

ÖZEL!  Devlerin parası Türk Bitci'den

AKŞAM Özel Haberleri

Muğla Bodrum merkezli Blockchain şirketi yaptığı anlaşmalarla dünya sporunun zirvesine oynuyor. Brezilya, İspanya, Uruguay ve Peru gibi milli takımların kripto paralarını üreten Bitci’nin Türk takımlarına finansal katkısı şimdiden 40 milyon TL’yi geçti.

2018 yılında Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, bugün fan token projelerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir. Bitci Teknoloji, McLaren Formula 1 Takımı, MotoGP, Sporting Lizbon, Glasgow Rangers, Wolverhampton Wanderers, Brezilya, İspanya, Uruguay ve Peru gibi farklı spor dallarından dünyaca ünlü takım ve organizasyonlara Türk teknolojisini ihraç etme başarısını elde etti. futbol milli takımları. ülke sporunu desteklemeye devam ediyor.

YOLDA SÜRPRİZ

Karşıyaka, Eskişehirspor, Ankaragücü, Denizlispor, Kocaelispor, Bursaspor, Gençlerbirliği ve Türkiye Basketbol Federasyonu ile taraftar token projeleri gerçekleştiren Bitci Teknoloji, bu işbirlikleri kapsamında bu kulüp ve organizasyonlara 40 milyon TL’nin üzerinde gelir sağladı. Bitci Teknoloji, geçtiğimiz haftalarda Beşiktaş ile 5,6 milyon euro’luk tribün sponsorluk anlaşması imzaladı. Şirketin önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladığı önemli projeler için görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

“BU BİR FİNANSAL DEVRİMDİR”

Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan, “Özellikle Türkiye’de taraftarlar hep bir şeyler verdiler ama karşılığında hiçbir şey alamadılar. Bu noktada taraftar jetonları taraftarların ellerinde bir değer olmasını sağlıyor. Bu değeri her ellerinde paraya çeviriyorlar. Hem kulüp hem de taraftar istiyor. “Dünya spor ekonomisinin yüzde 40-50 oranında küçüldüğü pandemi döneminde taraftar token projeleri kulüplere ciddi bir destek oldu. Taraftar token projelerinin önü çok açık ve bunun dünya sporları için finansal bir devrim olduğunu düşünüyorum. Kısa ve uzun vadede kulüplere çok ciddi bir kaynak sağlayacaktır.”

Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan

“BEŞİKTAŞ İLE GÖRÜŞÜYORUZ”

Beşiktaş ile 2,6 milyon avroluk iş birliği anlaşması imzaladıklarını da belirten Bitci CEO’su Onur Altan Tan, “Taraftar tokenini Beşiktaş ile de görüştük. Son teklifimizi kendilerine ilettik. Öte yandan projeler var. dünya futbolunun zirvesindeki kulüplerle son aşamaya geldiğimizi söyledi. Premier Ligde ve Güney Amerika’da ciddi çalışmalarımız var. Ses getirecek anlaşmaların arifesindeyiz.” dedim.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK