Özdemir-Güneş zirvesinde neler konuşuldu?

Özdemir-Güneş zirvesinde neler konuşuldu?

31
0
PAYLAŞ

Dev zirvenin perde arkası açıldı!  İşte olanlar...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş dün Riva’da bir araya geldi. Futbol dünyasının merakla beklediği görüşmenin ardından resmi bir açıklama yapılmadı. Nihat Özdemir ile Şenol Güneş arasındaki kritik zirvenin detayları belli oldu. İşte TFF’deki zirvenin perde arkası…

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Milli Futbol Takımı’nın Hollanda’ya 6-1 mağlup olduğu maçın ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, görüşme kararı aldı. Tüm kamuoyunun yakından takip ettiği toplantıda herhangi bir karar çıkmamasına rağmen konuşmalar ortaya çıktı. İşte Nihat Özdemir ve Şenol Güneş arasındaki zirvenin detayları…

‘ALACAK KARARA SAYGI DUYUYORUM’

Dün TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüşen Şenol Güneş, “Başarısızlık varsa benim yüzümdendir. Alınacak her karara saygı duyarım. Türk Sporu ve özellikle Türk Futbolu için faydalı olacak her adımı atacağım. İstiyorsan istifamı veririm. İstersen kovulursun” dedi.

HER İKİ TARAF GÖRÜŞLERİNİ GEÇERSİZ

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Hollanda yenilgisinin ardından tüm eleştiri oklarını çeken ve Milli Takım’daki geleceği tartışmalı hale gelen Teknik Direktör Şenol Güneş ile dün sabah bir araya geldi. Görüşmede her iki taraf da görüşlerini açık bir şekilde dile getirdi. Güneş, “Beni ve oyuncularımı üzen tavır ve açıklamalarla karşılaştık, gerçekten bunları hak etmedik. Bir başarısızlık varsa bu benim yüzümdendir” diyerek sözlerine başladı ve şöyle devam etti:

‘İSTEDİĞİMİ İSTİYORSANIZ SİZE VEREBİLİRİM’

“Evet, son Hollanda maçı için kadro seçerken hata yaptım. Mesela Orkun yerine Ozan Tufan ile başlayabilirdim. Ama Ozan karantinadan yeni çıkmıştı ve fazla antrenman yapmamıştı. Böyle bir karar aldık. Çünkü ne vereceğimizi bilemedik.Burada bir hata yapmış olabilirim.Herhangi bir karara saygı duyuyorum.Türk Sporu ve özellikle Türk Futbolu için faydalı olacak her adımı atacağım.

‘GÜZEL İŞLER YAPACAKLAR’

Güneş, “Burada öncelik ne ben ne de benim yerime geçecek hoca. Öncelik halen Dünya Kupası finallerine çıkma şansı olan Milli Takım. Onun için ne yapmamız gerektiğine bakmamız lazım. Kesinlikle zor bir durum var. Her karara saygı duyduğumu tekrar söylüyorum. Çok genç, heyecanlı. Kesinlikle başarılı olmak isteyen ve bu nedenle zaman zaman hata yapan bir takımımız var. İnanın bu gençler çok güzel işler başaracaklar” dedi. Güneş ve Özdemir bugün yeniden buluşacak ve nihai karar verilecek.

SÖZLEŞME İNCELENDİ

Başkan Nihat Özdemir ile Şenol Güneş’in görüşmesinde deneyimli öğretmenin maaşı da ana başlıklardan biri oldu. Bu durumdan çok rahatsız olan Güneş, “İlk günden beri maaş ödüyorlar. Gelir gelmez kontratımı Türk parasıyla yaptık. Daha önceki hocalar gibi dövizle para almıyorum. Ama kamuoyundan algı tamamen farklı…” Numunenin çıkarılmasını istedi. Ardından ikili sözleşmeyi inceledi.

‘SENDEN DAHA ÜZGÜNÜM’

Teknik Direktör Şenol Güneş’in Hollanda maçında tribünlerden gelen protestolara da değindiği belirlendi ve “Size verilen tepkilere kendimden daha çok üzüldüm. Torununuz yanımdayken böyle bir durumla karşılaşmak beni daha çok üzdü. çünkü sen bunu hiç hak etmedin.”

‘8+3’E KARŞI OLDUM’

Antrenör Şenol Güneş, yabancılar konusunun kamuoyu tarafından kendisine sürekli getirildiğini ve bundan rahatsız olduğunu belirterek, “Karadağ maçı bitti ve yabancı sayısı ile ilgili tartışmalar hemen başladı. durum bizi hedef almak için kullanılıyor. Benim de 8+3’e karşı olduğumu çok iyi biliyorsun. Benim önerim 12’den itibaren kademeli bir düşüş oldu” dedi.

‘EMRE’Yİ ÇOK İSTİYORUM’

Güneş, Milli Takım’da yaşadığı rahatsızlığı da dile getirerek şu ifadeleri kullandı; “Maalesef herkes buna bir kulüp takımı gibi bakıyor. Milli takım kavramından ve milli duygulardan uzaklaştık. Mesela Emre Belözoğlu’nu yanıma almak istedim. Bu konuda çok yol kat ettik. Ama çok yol kat ettik. Bu kararımdan dolayı Trabzon’da kendi şehrimde vatan haini ilan edildim ama bu gençleri ve bu takımı en iyi tanıyan kişi Emre’ydi… Çok faydalı olabilirdi.Hem bana hem de oyunculara.. “

‘ZATEN KALDIM’

“Amacım Dünya Kupası’ndan sonra işi başkasına bırakmaktı. Aslında bu yönde de hazırlıklarım vardı. Bazı isimleri kendim hazırlamak istedim. Ama bu bir kulüp oyunu. Altay oynuyorum, Trabzonlular ayağa kalkıyor, Uğurcan hedefe gidiyor, bu sefer Fenerbahçeliler tepki gösteriyor. Türk Futbolu Bu kadar çok zarar veren taraftar, yönetici ve medyanın olduğu bir ortamda bu çocukları milli çatı altında birleştirmek başlı başına bir iştir.”

‘CİDDİ BİR HATA VAR’

Toplantıda Başkan Nihat Özdemir, “Hoca, ciddi bir başarısızlık var. Tüm Türkiye’yi üzen ve hiçbirimizin beklemediği bir sonuç çıktı. Önümüzde 4 maç var ve süreç çok kısa. Yönetim kurulu arkadaşlarımla bir toplantı yapıp sizinle devam edip etmemeye karar vermek için görüşürüz.Görüşlerini aldıktan sonra tekrar bir araya geleceğiz.Ne size ne de Türk’e zarar vermeyecek bir adım atmadan birlikte sağlıklı bir yol haritası belirleyeceğimize inanıyorum. Futbol. Doğru kararı alacağız.”

(Milliyet)

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK