ING Basketbol Süper Ligi'nin yayıncıları belli oldu

ING Basketbol Süper Ligi'nin yayıncıları belli oldu

34
0
PAYLAŞ

ING Basketbol Süper Ligi'nin yayıncıları belli oldu

ING Basketbol Süper Ligi maçlarının yayın haklarının TRT ve Tivibu ile yeniden görüşüldüğü açıklandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), ING Basketbol Süper Ligi maçlarının yayın hakları için TRT ve Tivibu ile yeniden görüştüğünü duyurdu.

TBF’den yapılan açıklamaya göre Tivibu, ING Basketbol Süper Ligi’ndeki tüm maçları canlı yayınlayacak. Ayrıca ligde her hafta belirlenen maçlar geçen sene olduğu gibi TRT Spor ekranlarında seyirciyle buluşacak. Ayrıca Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde belirlenen maçlar Tivibu’da yayınlanacak.

Yayın anlaşması için hassas bir süreç yaşadıklarını belirten TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, yeni anlaşmadan memnun olduğunu belirterek, “Bu süreçteki değerli işbirlikleri için Tivibu ailesinin tüm yöneticilerine teşekkür ediyoruz. 2021- 2022 sezonu ING Basketbol Süper Ligi artan bir heyecan ve heyecanla Tivibu ve TRT ekranlarında olacak. Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi Tivibu’da olacak.” ifadeleri kullandı.

Türkoğlu, anlaşmanın basketbolun gücünü ortaya koyduğunu belirtti. not alınmış:

“Her zaman basketbolda kulüplerimiz ve taraftarlarımız için daha iyi bir yayın modeli arayışındaydık. Devam eden pandemi döneminde seyirci kapasitemizi şimdilik yüzde elli ile sınırlamak zorunda kaldık. Ancak hepimiz biliyoruz ki taraftarlarımız ve seyircilerimiz olmadan, basketbol coşkusu eksik. Bu yüzden ING Basketbol Süper Ligi” Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi, Tivibu yayınlarımıza ek olarak geçen yıl olduğu gibi Tivibu’nun açık kanalı üzerinden de basketbolseverlere ulaşacak. Tivibu’ya ve TRT’ye teşekkür ediyorum.”

Türk Telekom Üst Yöneticisi Ümit Önal da anlaşmadan memnun olduklarını belirtti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK