'Göreve başladığımızdan beri…'

'Göreve başladığımızdan beri…'

35
0
PAYLAŞ

Sergen Yalçın şaşkınlığını gizleyemedi: Göreve geldiğimizden beri böyle bir şey yaşamadım.

Süper Lig’in 5. haftasında Fraport TAV Antalyaspor’u 3-2 mağlup eden Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, “Göreve geldiğimizden beri ilk 45 dakikayı hiç böyle oynamadık. İşler hep bizim çalışmadığımız yerlerden gelişti” dedi. dedim.

Yalçın, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, normal akışında olmayan olayların yaşandığı ilginç bir gece geçirdiklerini söyledi.

Karşılaşmanın ilk yarısında kendileri için bir kaos ortamı olduğunu belirten Yalçın, eksik kadroda alternatifi olmayan 2 oyuncuyu kaybettiklerini ve bu nedenle ilginç seçimler yapmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

O an akla gelen doğru şeyi düşünmeye fırsat vermeden yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Yalçın, şunları kaydetti: “Belki de göreve geldiğimizden beri ilk 45 dakikada bu kadar kaotik bir ortam ya da zorluk yaşamamıştık. Kaybetsek bile skor umrumda olmazdı. Oyuncuların sürekli yer değiştirdiği zor bir durum yaşadık. ve takım dengesi bozuluyordu.” ifadeleri kullandı.

Maçın ikinci yarısında oyuncularının çok çaba sarf ettiğini anlatan Yalçın, şunları kaydetti: “Oyunu döndürmek kolay olmadı. Oyuncularıma teşekkür ederim. Geri dönüşler iyi. 2-0 deplasmanından dönmek kolay bir iş değil. Dolayısıyla bunu başaracak güce sahibiz.” dedi.

Antalya’da muhteşem dönüş! Maç sonucu: Fraport TAV Antalyaspor 2-3 Beşiktaş

“İLGİNÇ BİR GECE OLDU”

Maçta 6 oyuncudan mahrum kaldıklarını hatırlatan Yalçın, 2 oyuncu daha kaybettiklerini ve bu süreçte müsabakalardan zarar görmeden çıkmaları halinde gelişmelere çok daha doğru bakabileceklerini belirtti.

Yalçın, kazandıklarından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Göreve geldiğimizden beri ilk 45 dakikayı böyle oynamamıştık. İşler hep çalışmadığımız yerlerden çıktı. Çok enteresan bir geceydi. Sonuç olarak galip geldiğimiz için mutluyuz. Bu geri dönüşleri yapabilecek karaktere ve kapasiteye sahip oyuncularımız var.‘ diye değerlendirdi.

Yalçın, Batshuayi’nin fiziksel olarak hazır olduğunu ve çok iyi performans gösterdiğini sözlerine ekledi.

Rachid Ghezzal: Bu lig gerçekten zor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK