Galatasaray'dan gece yarısı çok sert Zorbay Küçük bildirisi

Galatasaray'dan gece yarısı çok sert Zorbay Küçük bildirisi

21
0
PAYLAŞ

Galatasaray'dan gece yarısı çok sert açıklama Zorbay Küçük: Düdüğünü çalacak!

Galatasaray Kulübü, 1-1 biten Medipol Başakşehir maçının hakemi Zorbay Küçük’e yönelik iddiaların ardından bir açıklama yayınlayarak Zorbay Küçük’ün düdüğünü çalmasını istedi.

Galatasaray, 1-1 biten Medipol Başakşehir maçını yöneten Zorbay Küçük hakkında açıklama yaptı.

İşte Galatasaray’dan yapılan açıklama:

“Galatasaray’a yapılan hakem hatalarının haftalardır devam ediyor olması, bunların sadece Galatasaray taraftarına değil, Türk spor kamuoyuna da tesadüf olmadığını düşündürüyor. Nitekim bu yönde görüşler var. eski MHK başkanları ve hatta rakip takımların taraftarı olduğu bilinen spor yorumcuları tarafından dile getirildi.

Bu hataların Galatasaray’ın sportif başarısına ve maddi kaynaklarına verdiği zararlar dayanma gücümüzü zorlarken, 18 Aralık 2021 Medipol Başakşehir maçının hakemi Zorbay Küçük milli formayı terletti; Bu yıl Avrupa kupalarında büyük başarılara imza atan ve Türk futbolunun seyrini değiştiren değerli futbolcularımıza yönelik hakaret dolu sözler bardağı taşıran son damla oldu.

Bugün saha içinde ve dışında hakem hatasının da ötesinde bir skandal yaşandı. Tarafsız olması gerekirken sporcularımıza hakaret eden, spor ahlakından nasibini almamış bu kişinin Türk futbolunda görev alması kabul edilemez. Zorbay Küçük’ün gözlemci raporlarında da görüleceğinden şüphe duymadığımız küstah davranışı nedeniyle herhangi bir yaptırıma tabi tutulmazsa, bu ilgisizliği Türkiye Futbol Federasyonu’nun Galatasaray’a karşı açık tavrı olarak yorumlayacağız.

Hakemin görevi adalet dağıtmaktır. Ancak hakemler Galatasaray’a gelince adaletsizliği, çifte standardı ve karşı tarafı kayırmayı normalleştirdiler. Galatasaray’ın başına gelenler, Türkiye Süper Ligi’ni trajikomik bir şova çeviriyor, takımların performanslarını sorgulayarak oyunu geliştirmelerini engelliyor, önde gidenlerin performansına gölge düşürüyor.

Sadece Galatasaray Spor Kulübü’nün değil, Türk futbolunun da menfaatlerine zarar veren bu davranışlara karşı her türlü hukuki adımı atmaktan çekinmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Hakem Zorbay Küçük’ten Galatasaraylı futbolculara: Ne yaptığınızı biliyorum yalancılar!

Zorbay Küçük’ü Galatasaray-Başakşehir maçından sonra polis kurtardı

Galatasaray’a şok üstüne şok! Kötü sonuçlar yetmezmiş gibi…

Cimbom ligde gülmeyi unuttu! Maç sonucu: Galatasaray-Medipol Başakşehir: 1-1

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK