F.Bahçe'de beklenmedik ayrılık: Seni asla unutmayacağız

F.Bahçe'de beklenmedik ayrılık: Seni asla unutmayacağız

23
0
PAYLAŞ

Fenerbahçe'de beklenmedik ayrılık: Seni asla unutmayacağız

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, 2015-16 sezonundan bu yana Sarı-Lacivertli formayı giyen Ali Muhammed ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. Fenerbahçe yaptığı açıklamada, “Temsil ettiği savaşçı ruhunu asla unutmayacağız” dedi.

Fenerbahçe’nin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

2015-16 sezonundan beri formamızı giyen ve bu süreçte tarihi başarılarımızın en önemli mimarlarından biri olan Ali Muhammed ile yollarımızı ayırdık.

Ali Muhammed, takımımızın formasını terlettiği dönemde EuroLeague’in en özel oyun kurucularından biri olduğunu kanıtladı; Kariyer hikayesi ile birlikte çok çalışmanın ve hiçbir koşulda pes etmemenin öneminin parke üzerine en özel örneklerinden biri haline gelmiştir.

Başarılı sporcumuz her fırsatta gururla giydiği Milli Takım forması ile ülkemiz basketboluna silinmez bir iz bırakmıştır.

Zorlu maçların ve kritik anların korkusuz taşıyıcısı Ali Muhammed’i ve sahada temsil ettiği mücadele ruhunu asla unutmayacak; Katkılarıyla zenginleştirilen Sarı Mirasımızda adını yaşatmaya devam edeceğiz.

Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasında yer alan Ali Muhammed’e kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geri kalanında sonsuz başarılar dileriz.”

ALİ MUHAMMED (BOBBY DIXON) KİMDİR?

10 Nisan 1983’te Chicago’da doğan Bobby Dixon, profesyonel kariyerine Saint-Etienne Basket’te başladı. 2012 yılında Pınar Karşıyaka’ya transfer olan Bobby Dixon, 3 yıl boyunca burada harika bir performans sergiledikten sonra 21 Temmuz 2015’te Fenerbahçe’ye transfer oldu. Daha sonra Türk pasaportu alarak ismini Ali Muhammed olarak değiştiren başarılı oyuncu, A Milli Erkek Basketbol Takımı formasını da giydi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK