'Çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik'

'Çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik'

23
0
PAYLAŞ

Burak Elmas: Çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kulübün eski başkanlarından Duygun Yarsuvat’ın yeri doldurulamaz bir insan olduğunu söyledi.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Burak Elmas, Galatasaray Televizyonu’na yaptığı açıklamada Yarsuvat’ın vefatından dolayı üzgün olduklarını belirterek, “Bugün camiamız için maalesef çok üzücü bir gün. Başkanımız Duygun’u, Duygun kardeşimizi, Duygun hocamızı kaybettik. Galatasaray çok değerli bir üyemizi, abimizi, büyüğümüzü kaybetti.” dedim.

Elmas, Duygun Yarsuvat’ın Galatasaray’a birçok alanda hizmet ettiğini belirtti. “Mizahı, bilgisi, tecrübesi, birliği, zor zamanlarda Galatasaray’a aday olarak kendini ortaya koymasıyla hepimizin çok takdir ettiği bir büyüğümüzdü. Üniversitemizin rektörünü, Galatasaray Derneği başkanımızı kaybettik, divan komitemizin başkanı ve her yerde görev yapmış bir büyüğümüz, “Bu vesileyle oğulları Ömür ve Emre ile kızı Elif’e başsağlığı ve sabır diliyorum. Duygun Abi gerçekten Galatasaray’daki yerini zar zor dolduracak bir ağabey. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm Galatasaray taraftarlarına başsağlığı diliyorum.” dedi.

Burak Elmas, son 3-4 yılda Duygun Yarsuvat’ın haketmediği eleştirilere maruz kaldığını belirterek sözlerini şöyle sonlandırdı:

Bu bir örnek olsun. Bu kadar değerli bir Galatasaraylıya, Galatasaray’ı bu kadar duygulandıran ve buraya gelmesinde emeği geçen bir büyüğümüze saygıyla, tüm Galatasaray taraftarlarına, bazen yaşlılığında yaptığı bir konuşmaya tepki verirken ne kadar dikkatli ve duyarlı olmaları gerektiğini hatırlatmak isterim. . Duygun abi gibi Galatasaray taraftarı da her zaman yetişmiyor. Galatasaray’ın her kademesinde hizmete bu kadar bağlı olan büyüklerimiz kolay kolay gelmiyor. Bu nedenle Duygun ağabeyimize dualarımızı sunarken, rahmet dilerken, kendisinden sonra gelen yeni büyüklerimize ve Galatasaray’a hizmet edenlere de aynı saygıyı, saygıyı ve teşekkürü gösterebilmeliyiz. Tüm Galatasaray taraftarlarına başsağlığı dileriz. Çok üzgünüz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK