'Böylesini ilk kez görüyorum'

'Böylesini ilk kez görüyorum'

29
0
PAYLAŞ

Rıza Çalımbay: İlk defa görüyorum

Süper Lig’in 4. haftasında konuk olduğu Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalan Demir Grup Sivasspor, teknik direktör Rıza Çalımbay, çok iyi mücadele ederek bir puan aldıklarını belirtti. 4 büyüklerin yaptığı transferleri değerlendiren Çalımbay, “İlk defa bu kadar pahalı transferler görüyorum” dedi. dedim.

250px;width:300px;margin:0 auto;”>

Ülker Stadı’nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Çalımbay, maça her iki takımın da iyi başladığını belirtti. “Tek düşüncemiz puan ya da puan almaktı. Kolay olmayacağını biliyorduk. Fenerbahçe iyi gidiyordu, çok iyi bir kadro kuruldu. Zor bir maçtı. Çekişmeli bir maçtı. Kondisyon olarak oldukça iyiydik. Hücumu biraz artırmamız ve son pasları daha iyi vermemiz gerekiyordu. Güzel bir oyundu. Oldu.” dedi.

Fenerbahçe’ye Sivas gezisi! 1-1

Maçta oyuncuların yaşadığı sakatlıklar nedeniyle oyunun sık sık durmasıyla ilgili deneyimli teknik adam, “Sakatlık var, sakatlık var. Hakemin ayırması lazım. Bugünkü sakatlıklar ciddiydi. Hatta kenarda Serdar Aziz’le de konuştum. ‘Başımı vurdum, kusacağım.’ Buna rağmen oynadı. Zor bir maçtı. Bu maçta sakatlıklar ve oyunun durması normal. Hakemlerin bunu ayırması lazım. Sakatlarımız kesinlikle zaman kazandıracak tarzda değildi.” ifadeleri kullandı.

Vitor Pereira: Yabancı yönetimine karşı değilim

“GÖREV VERİLDİKTEN SONRA GİTMEK İSTİYORUZ”

Rıza Çalımbay, A Milli Takım Teknik Direktörü pozisyonu için gelen teklifi memnuniyetle kabul edeceğini belirtti.

Mustafa Denizli’nin teknik direktör olduğu 1996-2000 sezonunda milli takımda yardımcı antrenörlük yaptığını hatırlatan Çalımbay, şunları söyledi:

Net bir şey almadım (Teklif). Önce milli takım gelir. Uzun yıllar kaptanlık yaptım. Hemen hemen her kategoride oynadım. Görev verildiğinde seve seve gideriz. Norveç ile son bir maç bizi bekliyor. başka biri olacağım. Hemen yapılması gerekiyor. Koç bizden biri olmalı. Sözleşmeli olup olmaması önemli değil. Sen bir askersin, evde oturuyorsun ve seni savaşa çağırıyorlar. Oraya seve seve gidecek. Böyle bir şey yapılırsa, yok demek mümkün değil. Oraya gittiğimizde elimizde ne varsa veririz.

Rıza Çalımbay, 4 büyük takım olarak değerlendirilen Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un bu sezon çok iyi transferler yaptığını belirtti. “4 takım mükemmel transferler yaptı. Bu kadar pahalı transferlerin yapıldığını ilk defa görüyorum. Bu takımlarla rekabet etmek büyük başarı. Anadolu takımlarının işi daha zor. İstediğimiz oyuncuyu alamıyoruz ama karşılayabileceğimiz bir oyuncu. Hiç yoktan yaratmak daha iyi.” konuşmasını sonlandırdı.

Fenerbahçe’den Rıdvan Dilmen’den sözler: Şampiyonluk 3-4-3 ile gelmiyor

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK