BioNTech’in kurucularından Özlem Türeci’den ‘omikron’ açıklaması: Güvendeyiz diyemem

BioNTech’in kurucularından Özlem Türeci’den ‘omikron’ açıklaması: Güvendeyiz diyemem

38
0
PAYLAŞ

BioNTech kurucularından Özlem Türeci'den 'Omicron' açıklaması: Güvende olduğumuzu söyleyemem

Artık güç bizde! BioNTech’in kurucularından Özlem Türeci, omycron varyantı için yeni aşı çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Görevimiz tamamlandı ve güvende olduğumuzu söyleyemem.” söz konusu. Omikron varyantı hakkında açıklama yapan Prof. Azalan koruma, hiç koruma olmamasından iyidir. Bu hastalık artık korkutucu değil mi? söz konusu.

Pfizer/BioNTech aşısını geliştirerek pandemide insanlığın kurtuluşu olan Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, British Times’a konuştu. Uğur Şahin, pandemideki son duruma ilişkin “Güvende olduğumuzu söyleyemem ama çok daha rahat bir durumdayız” dedi. Omicron varyantına karşı aşı geliştirmek için kolları sıvadıklarını söyleyen Özlem Türeci, “Biz hiçbir zaman ‘Görevimiz tamamlandı, hedefimize ulaştık’ demedik. Virüsün sonsuza kadar nasıl gelişeceğini öngöremedik. Şaşırmadık.” Uğur Şahin, “Ben de şaşırmadım. Omikron, Alpha ve Beta varyantlarına kıyasla çok daha farklı bir hikaye ve daha fazla endişe verdi. Virüsle yaşamaya devam edeceğimizi ve bunun yeni normal olduğunu söyledik. Ve dedik. şimdi bu yeni normali yaşıyoruz.” :

ARTIK KORKUMUZ YOK

“Azaltılmış korumanın hiç koruma olmamasından daha iyi olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu hastalık artık korkutucu değil. Elimizde yaşlılarda ölüm oranını önemli ölçüde azaltacak bir araç var.”


  • özlem türevi
  • omikron
  • varyant
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK