Feyza Aktan, Özcan Deniz’le yaşadıklarını anlattı

Feyza Aktan, Özcan Deniz’le yaşadıklarını anlattı

76
0
PAYLAŞ

Feyza Aktan, Özcan Deniz ile yaşadıklarını anlattı

Ünlü şarkıcı Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan’ı dövdüğü iddiasıyla yeniden hakim karşısına çıktı. Mahkemede konuşan Feyza Aktan, Özcan Deniz’le ilgili olarak, “Tartışma sırasında boğazımı tuttu ve duvara yapıştırdı. Bu süreçte vücudumda iz bırakan bir dayak olmadı, aileler müdahale etti ve biz de müdahale ettik. Pişmanlığını dile getirdiği için barıştı ve evlendi.Vücudumdaki yaralar aşikar olsa bile, saldırı raporunda “Çocuğuma karşı sorumluluklarım olduğu için almazdım” dedi.

Şarkıcı Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan’ı dövdüğü iddiasıyla 1 yıl 6 aya kadar hapisle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Deniz suçlamaları reddederek, “Velayet davasında beni zor duruma sokmak için bunları yapıyor. Boşanma davasını ben açtım. Şiddet görmüş bir kadın olarak boşanma davası açmadı” dedi.

İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Özcan Deniz ve müşteki Feyza Aktan avukatları eşliğinde katıldı. Kimliği sorgulanan Özcan Deniz, lise mezunu olduğunu ve aylık 20 bin TL geliri olduğunu belirtti. Savunması sorulan Özcan Deniz, “Şikayetçiye şiddet uyguladığım iddialarını reddediyorum. Boşanma sürecinde olduğumuz için bu iddiaların başka amaçlara yönelik olduğunu düşünüyorum. Aramızda velayet davası var. müşteki, velayet davasında beni zor durumda bırakmak için bunları yapıyor. “Konuştuğu sırada yanımızda olan tanıkları dinlemek isterim. Suçlamaları reddediyorum” dedi.

BASIN YASAĞI TALEP ETTİLER

Özcan Deniz’in avukatları, müvekkilinin ünlü olduğu gerekçesiyle basın ve yayın yasağı talep etti. Feyza Aktan’ın avukatı, “Müvekkilim ve sanıkların ortak küçük çocukları var ve kamuya mal olmuş kişiler. Çocuğun gelişimi göz önünde bulundurularak kapalı duruşma ve müşteki ve sanık hakkında çıkan haberler nedeniyle kapalı duruşma ve basının yasaklanmasını talep ediyoruz. çocuğun gelişimi üzerinde olumsuz etkileri vardır.” Feyza Aktan da basın ve yayın yasağı istediğini belirtti. Mahkeme, basın yasağına ve kapalı duruşmaya gerek olmadığına karar vererek duruşmaya devam etti.

ÖZCAN DENİZ: “ŞİDDETİ GÖREN KADIN DERHAL BOŞANMA DAVASI BAŞVURDU”

Feyza Aktan’ın annesi ve kız kardeşinin ifadelerini tanık olarak okuyan hakim, tanıkların Özcan Deniz’in Almanya’da tatildeyken hızla eve gelip çocuğu aldığını, buna karşı çıkınca Feyza Aktan’ın duvara vurarak kendisini darp ettiğini söyledi. ve Deniz’e bu iddiaları sordu. Özcan Deniz, “Kapıyı çalıp çocuğu alıp gittiğim doğrudur. Çocuğu alıp odama gittim. Şiddet yok. Tencere fırlattı. Annesini de korudum, yaptım. Kuzey onu bilmediğim bir adrese götürdüğünde bildiğimiz eve götürmeye çalıştım.Evlilik sırasında hem ben hem de ailem şikayetçinin kendisine zarar verdiğinde kendine zarar veren biri olduğuna şahit olduk. kızgın. “Bu dayak raporları kendine zarar vermenin sonucudur. Hakkımdaki suçlamaları reddediyorum” dedi. Deniz’in avukatı, müvekkilinin beraatini talep ederek, müştekinin iddialarının velayet davasının ardından gerçekleştiğini söyledi.

FEYZA AKTAN: “SEDİĞİMİZ HER ŞEY DOĞRU”

Şikayetçi Feyza Aktan, “Dilekçede yazdığımız ve söylediğimiz her şey doğru. Sarıyer’de dava 2017’nin sonunda ya da 2018’in başında gerçekleşti. O zaman evli değildim, hamileydim. Evden ayrıldım. evde eski sevgilisiyle görüştüğünü basında gördüm sonra beni ikna etti ikna etti gitti eve gittim tartışmalarımız ben evdeyken de devam etti tartışma sırasında boğazımdan tutup yumrukladı O dönemde vücudumda iz bırakacak bir dayak olmadı, aileler de araya girdi ve pişmanlığını dile getirdiği için barışıp evlendik. Çocuğuma karşı sorumluluklarım olduğu için” dedi. . Aktan, “Göcek’te ufak bir tartışma yaşadık. Yazdı ve ben doğurdum. Bebeğim 40 günlüktü. ‘Çantaları toplayın, İstanbul’a döneceğiz’ dedi. Ben de İstanbul’a dönemem dedim, ‘Gideceğim’ dedim, ‘Sen benim karımsın, benimle geleceksin’ diyerek beni dövdü, itti ve yere düştüm. sonra ayağıyla vurdu bana bu süreçte rapor gelmedi Almanya’da darp olayı oldu olay günü çocuk yüzünden aramızda anlaşmazlık çıktı odaya girip çocuğu yakalayıp kolumdan tutarak duvara vurdu.Çeşitli şekillerde dövüldü.O sırada darp raporu almama sebebim ilk defa bir ülkeye gitmemdi. ve yabancı dil bilmiyordum, Türkiye’den aldığım darp raporu, sanığın kardeşinden korktuğum ve sanığın çocukla ilgili duygusal şantajı nedeniyle şikayette bulunmadım. O zaman ve korktum. Anlaşmalı boşanmamız olduğu için bu raporu davaya dahil etmedim” dedi.

“CEZALANDIRILACAK BİR AMACIM YOK”

Sanık avukatı Özcan Deniz, “Korktuğunuz kişiyle neden yaşıyorsunuz?” Feyza Aktan’ın sorusu üzerine, “Saldırı sonrası ve pandemi sürecinde kendisiyle tekrar bir araya gelmemin sebebi çocuğum, çocuğumun gelişimi için. Sanıklardan şikayetçiyim. Şimdi gereğinin yapılmasını istiyorum. yapıldı” yanıtını verdi.

TANIK DUYACAK

Mahkeme, darp raporunun alındığı hastaneye tutuklama emri yazıp raporların istenmesine karar verdi. Tarafların tanıkları bir sonraki duruşmaya hazırlamalarına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

DENİZ: “ZAMAN OLDUĞUNU SÖYLÜYORUZ”

Duruşma çıkışında basının sorularını yanıtsız bırakan Feyza Aktan, Özcan Deniz’in “Zamanı gelince söylerim arkadaşlar. Ne söylesem boş. Çünkü dava devam ediyor” yanıtını verdi.

İDDİALAMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Feyza Aktan’ın suç duyurusunda bulunduğu belirtilirken, dilekçesinde eski eşi Özcan Deniz’in 3 yıl önce Sarıyer’deki evinde kendisini tokatladığını, tokat atmadığını söyledi. herhangi bir yara izi kalmadığını ve Deniz’den şikayetçi olmadığını, daha sonra pişman olduğunu söyledi. Feyza Aktan, Özcan Deniz’in 2018 yılında kendisini Göcek’te de dövdüğünü ve o dönemde şikayetçi olmadığını, üçüncü dövme olayının Almanya’da meydana geldiğini ifade etti. İddianamede Özcan Deniz’in “Yaralama” suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.


  • feyza aktan
  • Özcan Deniz
  • dövülmüş
  • dergi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK