Yeni provokasyon! Yurt kaydı olan da var öğrenci olmayan da

Yeni provokasyon! Yurt kaydı olan da var öğrenci olmayan da

73
0
PAYLAŞ

Yeni provokasyon!  Yurt kayıtları ve öğrenci olmayanlar vardır.

İstanbul’un Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy ilçelerinde başlayan “Sığınamıyoruz” eylemine katılan 127 kişinin neredeyse tamamında konut sorunu olmadığı açıklandı. Katılımcılar arasında öğrenci olmayanlar da bulunmaktadır.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İstanbul’da “Sığınamıyoruz” eylemlerine katılan 127 kişinin neredeyse tamamında barınma sorunu olmadığını söyledi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

“Yine bir yalan dizisi daha, bir provokasyon. Halkı yanıltmaya yönelik yalanları, sahte tiyatroları paylaşmaya, provokasyonlara karşı uyarmaya devam edeceğiz. “Sığınamıyoruz” eylemine katılan 127 kişinin neredeyse tamamı “İstanbul’daki protestoların konut sorunu yok.”

Bakan Yardımcısı Ersoy da paylaşımında şu bilgileri paylaştı;

19 Eylül’de İstanbul Kadıköy’de başlayıp Beşiktaş ve Bakırköy’de devam eden eylemlere “Sığınamayız” ve “Yortsuzlar” adlarıyla 127 kişinin katıldığı belirlendi.

KATILIMCILARIN KONUTLARI BİRİ TESPİT EDİLDİ

İstanbul’da ikamet eden 73 öğrencinin herhangi bir konaklama sorunu yaşamadığı, 12 öğrencinin il dışında ikamet kaydının olduğu, 28 öğrencinin ise diğer illerdeki üniversitelerde eğitim görüp ikamet ettiği belirlendi.

8 kişinin herhangi bir Yükseköğretim Kurumuna kayıtlı olmadığı, 5 kişinin üniversite mezunu ve 1 kişinin akademisyen olduğu belirlendi. 127 katılımcıdan 4 öğrencinin Kredi Yurtlar Kurumu’na kayıtlı olduğu, 1 öğrencinin yedek olduğu, 10 öğrencinin daha önce yurtlarda kaldığı ve kayıtlarının iptal edildiği, diğer öğrencilerin ise yurtlara başvurmadığı belirlendi.


  • barınak eylemi
  • son dakika eylemine sığınamayız
  • eylem yalanına sığınamayız
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK