Türkiye’den AB’ye net mesaj: İş birliği şart!

Türkiye’den AB’ye net mesaj: İş birliği şart!

48
0
PAYLAŞ

Türkiye'den AB'ye net mesaj: İşbirliği şart!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile görüşmesinin ardından, “Uluslararası ve bölgesel istikrar için AB Türkiye ile işbirliği yapmalıdır” mesajını verdi.

Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurul toplantıları için New York’ta bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardından Twitter’dan açıklama yapan Çavuşoğlu, “Afganistan, Doğu Akdeniz ve Türkiye-AB ilişkilerini görüştük. Uluslararası ve bölgesel istikrar için AB’nin Türkiye ile işbirliği yapması elzemdir.’ değerlendirmesini yaptı.

Borrell, “Türkiye ile yakın işbirliği ve koordinasyon esastır.” değerlendirmesini yaptı.

Çavuşoğlu, New York’taki temasları kapsamında; Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Angola Dışişleri Bakanı Tete Antonio ve Nijer Dışişleri Bakanı Hassoumi Massaoudou ile de bir araya geldi.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Cammu-Keşmir Temas Grubu Toplantısı’nda Bakan Çavuşoğlu, Keşmir halkıyla dayanışmanın devam edeceği mesajını verdi.


  • Türkiye AB son dakika
  • Türkiye AB son durum
  • Türkiye AB müzakereleri
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK