Türkiye’de bekarlar evlilere göre 2 kat daha fazla oyun oynuyor

Türkiye’de bekarlar evlilere göre 2 kat daha fazla oyun oynuyor

30
0
PAYLAŞ

İletişim Başkanlığına Bağlı Sosyal Ağ Haritası Platformunun yayımladığı ‘Oyun Oynama Alışkanlığı’ raporuna göre, Türkiye’de deneyimlerin 73,1’i bir oyun oynama canlına sah. Ayrıca rapora brat bekar olanlar evli oranlara da iki kat daha fazla oyun oynuyor.

İHA’nın haberine velet, İletişim Başkanlığı tarafından halk tarafından uygulanmaz. Sosyal Ağ Haritası Platformu, Türkiye’de ‘Oyun Oynama Alışkanlığı’ hakkında bir rapor yayımladı. Yayımlanana göre, Türkiye’de gösterilenlerin deneyimlerinin 73,1’i oyun oynama özelliklerine sahipken yüzde 26,9’unun bir oyun tasarımında yer alıyor.

Oyun oynama oyununda yaş istatistiği ile ilgili olarak, 15-17 yaş aralığındaki oyun oynama şansın,6 olarak eski yarışmak, yarışmanın oynayacakların şansın. Tanımlanacak yaşta yaştaki çocuklara yönelik uygulamalarda uygulanmak.

BEKARLAR EVLİLERE ORANLA 2 KAT DAHA FAZLA OYUN OYNUYOR

Raporda göze çarpan carpan bir farkın olduğu durum. Medeni evli olanlarda oyun oynama oynama şansı 18.8 olarak iyiken bekarlarda ise bu 35.3 oldu.

Sosyal Ağ Haritası Platformunun bir başka raporu ise ‘En Çok Oynanan Oyun Türleri’ raporu. Bu raporda düşünülmesi gereken oyun oynama savaş ve silah oyununu tercih etmesi. Rapora göre, oyun oynayanların yüzde 58,2’si savaş ve silah oyunu tercih ediyor. Bu oran 28 oran ile şans oyunu oynuyor. Kelime Oyunu Oynayanların Oranı Yüzde 18.9, Araba Yarışı Oynayanların Oranı Yüzde 17.9, Spor Oyunları Oynayanlar Yüzde 16.5, Çiftlik Oyunu Oynayanların Yüzde 10.7, Diğer Oyunları Oynayanların Oranı ISE Yüzde 1.2.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK