Türkiye-ABD zirvesi! Masada Afganistan var

Türkiye-ABD zirvesi! Masada Afganistan var

50
0
PAYLAŞ

Türkiye-ABD zirvesi!  Afganistan masada

Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul toplantıları için New York’ta bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD’li mevkidaşı Antony Blinken, Afganistan konusunda işbirliğine vurgu yaptı.

Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul toplantıları için New York’ta bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD’li mevkidaşı Antony Blinken, Afganistan konusunda yakın çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD’li mevkidaşı Antony Blinken, New York’ta bir otelde gerçekleştirdikleri ikili görüşme öncesi kısa bir açıklama yaptı.

“AFGANİSTAN’DA BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Blinken ile birçok kez telefonda görüştüklerini belirten Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Afganistan’daki ve birçok alandaki mükemmel işbirliğiniz için çok teşekkür ederiz. Afganistan konusunda elbette birlikte çalışmaya devam edeceğiz, işbirliğimizi sürdüreceğiz. Diğer alanlarda işbirliğimizi sürdüreceğiz. İşbirliğimizi sürdürmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“AFGANİSTAN’DAKİ GÜÇLÜ ORTAKLIĞI İÇİN TÜRKİYE’YE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise son 9 ayda Çavuşoğlu ile çok sayıda telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “Bugün konuşacak çok şeyimiz var ama Türkiye’ye güçlü duruşundan dolayı çok minnettarız. Afganistan’da ortaklık ve burada birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Bugünkü toplantıda Suriye ve Kafkasya’yı da ele alacaklarını belirten Blinken, Türkiye ve ABD’yi “güçlü ortaklar ve NATO müttefiki” olarak nitelendirdi.


  • ABD Türkiye zirvesi
  • ABD Türkiye zirvesi son dakika
  • Türkiye ABD Afganistan
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK