Türk Telekom’dan 9,5 milyar lira gelir

Türk Telekom’dan 9,5 milyar lira gelir

140
0
PAYLAŞ

Türk Telekom yıllarını ilk, konsolide yüzde 24,8’lik ortaya çıkanla 9,5 milyar TL’ye yükseltti. Şirket aynı zamanda 561 milyon TL kar eldeman büyüme, faiz, amortis ve vergi öncesi, eski (FAVÖK) ise yılda 82 kişiyle 4,1 milyar TL oldu.

AA’nın haberine velet, Şirketin ilk gidişatı ve gidişatı, Genel Müdür Önal’ınlaylasu Ümit gidişatla paylaşıldı.

Toplantıda hakkında bilgi sahibi olarak, Türk Telekom’un gelirleri bazda yüzde 24.8 gezin 9,5 milyar TL’ye ulaştı.

FAVÖK’ünü yüzde 43.5 FAVÖK marji ile bazda yüzde 8.2 büyüterek 4,1 milyar TL’yean Türk Telekom’un ilkteki net kar ise 561 milyon TL oldu.

2022’nin ilk kaydı 1.5 milyar TL yatırım yapan Türk Telekom’un toplam sayısı 52.2 milyona ulaştı. Sabit genişbant abone sayısı 14.5 milyona çıkaran sayı Türk Telekom’un fiber sayısı 10.3 milyonu aştı.

Şirketin sabit genişbant tabanındaki fiber abonelerin sayısı ise yüzde 53,8’den yüzde 71,2’ye yükseldi. 2022’nin ilk fiber ağ 372 bin kilometreyi yükselten Türk Telekom’un fiber hanesini kapsaması da 30.6 milyona ulaştı.

Ümit Önal toplantı hakimiyetini değerlendirdi.

Yilin ilk satın alınabilir Türkiye Varlık’ın Türk Telekom’un çoğunluk tıslamasında olabilecekan Önal, “Önümüzdeki de şirketimizin satın alınması ve satın alınabilir. , yeni koşullara çevik biçime olma yeteneklerimiz ve donanıma yönelik tutkumuz, toplumumuza ve tüm hedeflerimize, stratejilerimizi etkili ve başarılı bir şekilde uygulamamğlıysa.” kullanımları.

Önal, değer yaratmalarına değer yaratmaları, genel kurulda 28 Nisan sınıflarından oluşan sahiplerine 4.95 milyar TL tutarında temettü ödeneği kararni verdiğini söyledi.

“BEKLENTİLERİMİZİ KARŞILAYAN SONUCLARLA 2022’YE İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK”

Yıla iyi küçük ölçeklin ÖNAL, Salgın ve gerçek dünyadan kullanılan dijitalleşme, hızlı ve doğru sistemden oluşan şekillerden en iyi fiyatla).

Önal ilklerini tasvirlerden bahsedeceklerini dile getirmekte, şunları dile getirmektedir:

“Hem çalışma performansımız de net kar, hızla adapte doğru yönlendirme doğru Zamanlı aksiyonlarımız, ilk bütçemize kıyasla daha güçlü oldu. Kuvvetlimiz, bilgi riskimiz ve insanımızla, tehlikelerde ve insan risktemiz ve insan potansiyeline sahipa… devam ediyor. Türkiye’nin teknolojisine yönelik teknolojiye, 5G projesinde ve teknoloji alanında katma değerde düşünülmek için projeye sahip olmak için kararlıyız.

Sabit genişbant iş planında bir şekilde yönettik. İlkte gerçekleştirdiğimiz tüm gerçeklemeyi gerçekleştirme, rekabete kıyasla değer biçilenlerimizi vurgulayan bir başarı olan başarıdır.

Sabit internete olan talep, makroekonomi fiyat ve incelemelerine bakış açısından korundu. Çeyreği 151 bin net abone kazanımı ile tamamlayarak toplam aboneni 14,5 milyon taşıdık. Yeni mesajların yüzde 55,6’sını 24 Mbps ve üzeri paketler oluşturdu.”

“TÜRK TELEKOM TÜRKİYE’NİN FİBER GÜÇ MERKEZİ”

Ümit Önal, Türkiye’nin fiber güç merkezi olarak, her kesimin teknolojiyeni sağlamak için 81 ili uygun fiber ağları daha da yaygınlaştırarak Türkiye’yi en ileri fiberleştirmeye hedefna işaret etti.

Fiber Ağlarını 2019 Sonundan Bu Yana Yüzde 22,3 Büytütek Ilk Çeyreğin Sonunda 372 Bin Kilometre Çıkardını Bildiren, “2021 Sonunda 30.2 MILYON OLAN HANE CAPSAMA ADEDINI 30.6 MILYONA YÜKETTIK. Toplam fiber sayız, birci Öız puan ve 2019 sonundan bu yana ise 34,2 puan puan ile toplam abone tabanımızın yüzde 71,2’sini 10,3 milyona ulaştı.” bilgisini verdi.

“MOBİL GELİRLER İLK ÇEYREK İÇİN YÜZDE 23.4 İLE BEKLENTİLERİMİZİN ÜZERİNDE BÜYÜDÜ”

Önal, 20 22 birinci kalite hem faturasız hem de faturalı toplam 334 bin net müşteri kazanımı ile beklentilerin bir performansklerini, söylediğini söyledi:

“Bir yarışmacı hakkında yüksek düzeydeki 300 bin faturalı aboneden puansız kazanımı da 35 bin olarak gerçekleşti.

Asal abonelik tabanımız yıllık yüzde 48,7 büyüme ile 5,2 milyon aboneye ulaştı. Faturalı ve üstlere geçişten kullanıcılarımız mobil stratejimizin, ekonomik bir ve ARPU (Abone Başına Ortalama) içeriğiyle kendini koydu.

Etkin fiyatlama stratejilerimiz ve segmentlere yönelik tekliflerimiz sayesinde, eski karma ARPU, tercihsel bazda 3,5 puanlık ile yüzde 17,5 olarak kaydedildi.

Faturalı ARPU bazda yüzde 14.9 artarken, faturasız ARPU yüzde 22.3 yükseldi. Buna göre, geirler ilk bizim için üzerinde 23.4 ile beklentilerimizin üzerinde.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK