Trabzon Havalimanı’nda yaşanan kazanın raporu hazırlandı

Trabzon Havalimanı’nda yaşanan kazanın raporu hazırlandı

48
0
PAYLAŞ

Trabzon Havalimanı'ndaki kazanın raporu düzenlendi

2018 yılında Trabzon Havalimanı’nda bir uçağın pistten çıkması sonucu meydana gelen kazanın raporu hazırlandı.

Pegasus Hava Taşımacılığı AŞ tarafından işletilen ve 13 Ocak 2018’de Ankara-Trabzon seferini yapan yolcu uçağının Trabzon Havalimanı’na inerken pistten çıkması sonucu meydana gelen kazayla ilgili rapor tamamlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Emniyeti İnceleme Merkezi tarafından hazırlanan “Uçak Kaza Araştırma ve İnceleme Raporu Duyurusu” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Duyuruda, 13 Ocak 2018 tarihinde Pegasus Hava Taşımacılığı AŞ tarafından işletilen “TC-CPF” tescil işaretli uçağın Ankara-Trabzon seferinin ardından saat 20.26’da pistten çıkarak Trabzon Havalimanı’na indiği hatırlatıldı. ve bir uçak kazası meydana geldi.

Kaza sonucu bir yolcu hafif yaralandı. Söz konusu uçak kazasına ilişkin “Uçak Kaza İnceleme ve İnceleme Raporu” ilgili kişi ve kuruluşların bilgisine sunuldu.

– MARMARA DENİZİNDEKİ HELİKOPTER KAZA RAPORU DA HAZIR

Ayrıca, 6 Eylül 2018 tarihinde Ünver Havayolları AŞ’nin sahibi olduğu ve işlettiği “TCHYU” tescilli helikopterin saat 13.50’de Bostancı Vapur İskelesi yakınında Marmara Denizi’ne çarpması sonucu meydana gelen kazaya ilişkin rapor açıklandı. Tamamlandı. Raporla ilgili yapılan açıklamada, uçakta bulunan 2 kişinin pilotunun ağır yaralandığı ve kazada yolcunun hayatını kaybettiği hatırlatıldı.

Söz konusu uçak kazasına ilişkin “Uçak Kaza İnceleme ve İnceleme Raporu” da ilgili kişi ve kuruluşların bilgisine sunulmuştur.


  • 2018’de Trabzon Havalimanı’nda pistten çıkan bir uçak
  • Uçağın Trabzon Havalimanı’nda pistten çıkması için son dakika
  • Trabzon Havalimanı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK