Tevfik Göksu’dan Akşener’in İmamoğlu ve AK Parti benzetmelerine tepki: “Tam bir cürmümeşhut”

Tevfik Göksu’dan Akşener’in İmamoğlu ve AK Parti benzetmelerine tepki: “Tam bir cürmümeşhut”

136
0
PAYLAŞ

Akşener'in İmamoğlu ve AK Parti benzetmesine Tevfik Göksu'dan tepki: ??Tam bir suç mu??

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e, AK Parti’yi Bizans’a benzeten Meral Akşener’e tepki gösterdi. Kimin kime benzediğini milletin çok iyi bildiğini söyleyen Göksu, “Zulüm 1453’te başladı diyenlerle birlikte olanlar, bugün kendilerini Fatih Sultan Mehmet Han’a benzetiyor ve Ayasofya’yı yeniden açanları ibadete benzetiyor 86 yıllar sonra Bizans’a..?? tabirlerini kullandı.

“>

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu’nu “Fatih Sultan Mehmet”, AK Parti’yi “Bizanslı” olarak nitelendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösterdi.

“Tam bir suç”

Milletin ilminin çok derin olduğunu ve kimin kime benzediğini çok iyi bildiğini vurgulayan Göksu, şöyle konuştu:

Dün ‘Zulüm 1453’te başladı’ diyenlerle birlikte olanlar, Bizans’a kıyasla kendilerini Fatih Sultan Mehmet Han’a, Ayasofya’yı 86 yıl sonra yeniden ibadete açanlara benzetiyorlar.”

“Milletimizin gönlünde yer olamama yanılgısı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Meral Akşener’in sözleriyle ilgili şunları paylaştı:

“Zafer Bayramı gibi bütünleştirici bir değerin kutlanmasında AK Parti’yi Bizans’a benzetme hatasına düşen Akşener, milletimizin gönlünde yer alamama yanılgısını bir kez daha göstermiştir.”

Akşener ne dedi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliğinde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu’na seslenerek şunları söyledi:

“Fatih Sultan Mehmet de sizin gibi 1453’te ‘Ya İstanbul beni alır, ya da ben İstanbul’u alırım’ demişti. Bizans’a, Avrupa’ya, Haçlılara rağmen… İki kararlı lider… Ve İstanbul alındı.”

“>


;”>

  • Meral Akşener
  • Ekrem İmamoğlu
  • AK Parti
  • Fatih Sultan Mehmet
  • Tevfik Göksu
  • Hamza Dağı
  • Bizans
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK