Teröristlerle görüşmüştü… İsveç Dışişleri Bakanı Linde hakkında suç duyurusu

Teröristlerle görüşmüştü… İsveç Dışişleri Bakanı Linde hakkında suç duyurusu

48
0
PAYLAŞ

Teröristlerle görüşmüştü... İsveç Dışişleri Bakanı Linde'ye suç duyurusu

Terör örgütü PKK/PYD ile görüşen İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

İsveç’te Farklı Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel, kontrol altındaki sözde Suriye Demokratik Meclisi (SDM) Eşbaşkanı İlham Ahmed ile görüşen İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde hakkında suç duyurusunda bulundu. Terör örgütü PKK/PYD’nin

Toplantıya tepki gösteren Yüksel, şunları kaydetti: AA muhabirine yaptığı açıklamada,“İsveç terör yasasına göre terör örgütleriyle her türlü ilişki suçtur. Ayrıca PKK hem İsveç’te hem de Avrupa Birliği’nde (AB) terör listesindedir. Bu nedenle Bakan Linde’nin görüşmesi hakkında suç duyurusunda bulunduk.” deyimini kullandı.

Yüksel, “İktisat Fakültesi Üniversitesi, Alman İç İstihbarat Teşkilatı (BfV) ve İsveç İstihbarat Teşkilatı’nın (SEPO) raporlarına göre, PYD’nin terör örgütü PKK ile açık işbirliği içinde olduğu ortaya çıktı. Kuzey Suriye’de Hristiyan vatandaşları kaçırıp topraklarına el koymaya çalışmak, kız çocuklarını zorla askere almak gibi suç unsurları meydana geldi. Buna rağmen Bakan Linde’nin görüşmesi doğru değildi.” dedi.

12 Aralık’ta İsveç’te Dışişleri Bakanı Linde ile görüşen ve örgüte maddi yardım sözü veren İlham Ahmed, Olof Palme Center tarafından düzenlenen “Suriye’de Muhalifler” başlıklı bir konferansa katıldı.

Öte yandan İsveç Sosyal Demokrat Partisi, 5 Kasım’da resmi internet sitesinde PYD ile ilişkileri geliştirmek için bir komisyon kurulacağını açıklayan skandal bir manifesto yayınladı.


  • Anne Linde
  • terör örgütü
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK