Temelli u dönüşü yaptı! Medya üzerinden ittifak pazarlığı

Temelli u dönüşü yaptı! Medya üzerinden ittifak pazarlığı

79
0
PAYLAŞ

Sağlam bir u dönüşü yaptı!  Medya aracılığıyla ittifak görüşmeleri

Temelli’nin kulağı çekildi. ??muhatap İmralı?? HDP’nin Kılıçdaroğlu’na verdiği yanıtla başlayan gerilim, medya üzerinden verilen mesajlarla yumuşatılmaya çalışılıyor. CHP’nin yayın organı Halk TV’nin yayın yönetmeni tarafından ‘dönülmeye’ ikna edilen HDP’li Temelli, ??Kişisel görüşüm müydü?? dedim. Yine de HDP’yi “aktörlerden biri” olarak nitelendirdi. Terör suçlusu olan Demirtaş, cezaevinden çıktı ve Temelli’yi ayarladı. Kemal Kılıçdaroğlu yine Halk TV’ye konuştu ve ??Meşru muhatap HDP mi?? sözlerini tekrarladı.

HDP’li Sezai Temelli, CHP’nin yayın organı Halk TV yayın yönetmeni tarafından geri dönmeye ikna edildi. Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş’ın sorularını yanıtlayan Temelli, “Bu benim kişisel görüşüm” dedi. Ancak yine de HDP’yi ‘aktörlerden biri’ olarak nitelendirdi.

Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş devreye girdi ve Temelli’yi düzeltti. Selahattin Demirtaş’ın hesabından paylaşılan tweet’lerde, “Bildiğim HDP, Kürt sorunu da dahil olmak üzere Türkiye’nin tüm sorunlarının çözümüne talip, irade sahibi bir siyasi aktör ve muhatabıdır. Çözümün doğal olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.”

Halk TV bir kez daha devreye girerek Kılıçdaroğlu ile görüştü. Halk TV yazarı Fikret Bila, Kılıçdaroğlu’nun “Ne İmralı ne de Kandil muhatabımız değil” dediğini bildirdi.


  • şehvet temelli
  • Selahattin demirtaş
  • Kemal Kılıçdaroğlu
  • kamu televizyonu
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK