YouTube, Premium üyelere özel yayınladığı video indirme özelliğini web sürümüne de getirmeye...

YouTube, Premium üyelere özel yayınladığı video indirme özelliğini web sürümüne de getirmeye hazırlanıyor

602
0
PAYLAŞ

YouTube, Premium üyelere özel yayınladığı video indirme özelliğini web versiyonuna getirmeye hazırlanıyor.

Popüler video platformu YouTube, web sürümü için yalnızca Premium abonelere sunulan video indirme özelliğini de yayınladı. Daha önce yalnızca mobil sürümde erişilebilen özelliğin henüz test aşamasında olduğu ve 19 Ekim’e kadar test edilebileceği kaydedildi.

ABD merkezli popüler video platformu YouTube, geçtiğimiz günlerde sadece Premium abonelere sunduğu video indirme özelliğini web versiyonu için yayınladı. Daha önce yalnızca mobil sürüm üzerinden erişilebilen özelliğin henüz test aşamasında olduğu ve 19 Ekim’e kadar test edilebileceği kaydedildi. Söz konusu özellik, indirilen videonun internet bağlantısına gerek kalmadan YouTube’da oynatılabilmesini sağladı.

Android Police’den Aksam.com.tr’nin haberine göre; Bu özellik şu anda yalnızca YouTube Premium aboneleri arasında sınırlı bir kitleye sunulmaktadır. YouTube Premium abonelerinin, özellik için test grubunda olup olmadıklarını öğrenmek için “youtube.com/new” adresini ziyaret edebilecekleri belirtildi. Açılan sayfada “Tarayıcınızdan Video İndirin” özelliğini gören kullanıcıların alt kısımda bulunan “Dene” butonuna tıklayarak özelliği aktif hale getirebileceklerinin de altı çizildi.

TARAYICI İNDİRME ÖZELLİĞİ, YOUTUBE KULLANICILARI TARAFINDAN UZUN ZAMAN BEKLENİYORDU

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Özelliği etkinleştiren kullanıcılar, tarayıcıda açmış oldukları videoların sağ alt kısmında bulunan ‘İndir’ butonuna tıklayarak video indirme işlemini tamamlayabilirler. Ardından “youtube.com/feed/downloads” adresine gitmek, indirilen videoyu internete ihtiyaç duymadan YouTube’da izlemeyi mümkün kılar. Kullanıcılar indirilen videoları platform dışında kullanamaz.

Diğer yandan; Tarayıcıdan video indirebilme özelliği, YouTube kullanıcıları tarafından uzun süredir bekleniyordu. Birçok kullanıcı, söz konusu işlemi gerçekleştirmek için güvenli olmayan video indirme sitelerini ve uygulamalarını ziyaret ediyordu. Bu da tarayıcı tanımlama bilgilerine ve siber saldırılara istenmeyen erişimi davet etti.


  • youtube video indirme
  • youtube primi
  • Youtube
  • youtube premium video indirme
  • youtube video indirme özelliği
  • youtube tarayıcısından video indirme
  • youtube web video indirme
  • youtube videosunu bilgisayara indirme
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK