YouTube, Apple ve Spotify’a rakip oluyor! Süpriz özellik

YouTube, Apple ve Spotify’a rakip oluyor! Süpriz özellik

33
0
PAYLAŞ

YouTube, kullanıcılarına özel podcast özelliğiyle Apple’a hazırlanmaya hazırlanıyor.

WebTekno’da yer alan habere velet, yeni sızan bir sunum, YouTube’un internet sitesi ve mobil uygulamaya özel bir podcast eklemeyi hedeflediğini göteriyor.

İlk olarak Podnews’e sunum bu sunum, YouTube’un podcast’ine yönelik gelecek planlar kapsamında. Bu bilgiler arasında bahsi geçen özel podcast bölümü nasıl görüneceğinizden yer alıyor.

YOUTUBE, POPÜLER PODCAST PLATFORMLARIYLA REKABETE HAZIRLANIYOR

Sunuma velet YouTube, podcast’e özel bu alana entegre etmek istiyor. Bu da potansiyel olarak kullanıcılarda bulunacaklarını YouTube ana sayfalarına ekleyebilecekleri gösterebilir. Yani hem podcast kullanıcıları hem de YouTube’ları, bu özellikler ile birlikte menü sin sadece özel bir podcastlere kavuşacaklar.

Birlikte belirli YouTube’un podcast ülkesinun siteye ne zamana geleceğine süt bir bilgi bulunmuyor; Ancak başka bir slayt, “iş tarafından sunulan sesli reklamlar” özelliğinin 2022’de vurguluyor. Yani başka bir bir YouTube’da daha geniş podcast platformunun yıl bitmeden gelecek vadeden.

Google hem de ortakları tarafından sağlanacağından, kulağa YouTube’un mevcut reklamcılık modelinden de farklı değil. Bu yüksek, YouTube’da barındırılan podcast’lere kişiselleştirilmiş reklamların söz konusu olabilir. Öte yandan YouTube Premium aboneliğinin, videosunda olduğu gibi olduğu için bu reklamları kaldıramayacak ise.

Pek çok içerik oluşturucu şu anda podcast’leri videosu YouTube’a yükleyebiliyor; ancak sitenin podcast’ler için ayrılmış özel bir bölümü bulunmuyor. Genişletilmiş bahsetmiş planların durumunda ise Spotify, Apple Podcast’leri, Apple Podcast’leri ve SoundCloud gibi popüler podcast platformlarıyla rekabete gireceği anlamına geliyor.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK