Yerli otomobil TOGG’da yeni gelişme! Türkiye’nin dört bir yanında olacak

Yerli otomobil TOGG’da yeni gelişme! Türkiye’nin dört bir yanında olacak

54
0
PAYLAŞ

Yerli otomobil TOGG'da yeni gelişme!  Türkiye'nin her yerinde olacak

Yerli otomobil TOGG Türkiye’nin her yerinde ücretlendirilecek. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, elektrikli araçlara yaptıkları yatırımlarla Türkiye’de elektrikli mobilitenin yaygınlaşmasına destek olacak şarj altyapısı çalışmalarına hız verdiklerini belirtti.

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Alman-Türk Bilgi ve İletişim Teknolojileri İleri Araştırmalar Merkezi (GT-ARC) iş birliğiyle düzenlenen “Otomotiv Sektöründe Yeni Nesil Teknolojiler ve Otonom Araçlar” semineri online olarak gerçekleştirildi. .

Etkinliğin moderatörlüğünü TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Türkiye Yuvarlak Masa Başkanı Serkan Sevim yaptı. Şahin Albayrak ve Ford Otosan Otonom Sürüş Sistemleri Lideri Berzah Ozan katıldı.

TOGG yeni logosuyla ABD’ye gidecek

“GEMLİK’TE AKÜ ÜRETİMİ BAŞLAYACAK”

TOGG projesi ile sadece elektrikli araç üretmenin değil, piller ve otonom araç teknolojileri gibi yenilikçi teknoloji alanlarında Türkiye’deki üretim ve Ar-Ge altyapısının güçlendirilmesinin de hedeflendiğini belirten Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır, ” Yerli otomobilin seri üretimi ile birlikte araçlarda kullanılacak piller de Türkiye’de üretilecek. “ToGG ve dünya devi Farasis, yakında Gemlik’te pil hücresi yatırımına başlayacak. Öte yandan ülkemizde de global şirketlerin bu alana ilgisinin arttığına tanık oluyoruz. Ford, Türkiye’deki fabrikasında elektrikli ticari araç ve akü üretimi için 2 milyar dolar. euro yatırımını duyurdu. Bu yatırımla Ford, kendisi ve Volkswagen için elektrikli ticari araçlar üretecek.”

TOGG’a müthiş hazırlık! Elektrikli araç şarj istasyonlarının detayları belli oldu

“HIZLI ŞARJ TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE OLACAK”

Elektrikli araç yatırımlarıyla Türkiye’de elektrikli hareketliliğin yaygınlaşmasına destek olacak şarj altyapısı çalışmalarına hız verdiklerini kaydeden Kacır, “Teknik standartlar yayınladık. İl ve ilçelerde şarj istasyonu ihtiyacını belirledik. Bunun için destek mekanizmaları tasarladık. 2022 sonunda TOGG’un satışlarını destekleyecek şekilde. Türkiye’nin her yerinde hızlı şarj istasyonlarımızı hazır hale getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Dünya devinin tecrübesi TOGG’a aktarılıyor! Transfer devam edecek

Kacır, Türkiye’de TOGG ile birlikte gelişecek olan mobil ekosistem ile birçok girişimin ortaya çıkacağına inandıklarını ve mobilite alanında “Turcorns” lanse edeceklerini sözlerine ekledi.

“10 YIL İÇİNDE DİREKSİYONSİZ OTONOM ARAÇLAR GÖRECEK”

Berlin Teknik Üniversitesi Yapay Zeka Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Şahin Albayrak da Almanya’da otonom araçlarla ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Albayrak, önümüzdeki 10 yıl içinde Almanya’da yollarda direksiyonsuz otonom otomobillerin görüneceğini ve ülkede önemli altyapı çalışmalarının yapıldığını açıkladı.

Ford Otosan Otonom Sürüş Sistemleri Lideri Berzah Ozan ise Ford Otosan’ın özellikle otonom ağır ticari araçlar konusundaki çalışmalarına değinerek, otonom araçların yaygınlaşmasıyla Türkiye’deki insan kaynağının ortaya çıkabilecek fırsatları değerlendirebildiğini kaydetti. .


  • yerli otomobil TOGG
  • TOGG
  • TOGG’da son dakika
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK