Xiaomi, otonom sürüş yazılımı geliştiren girişim şirketi DeepMotion’ı 77.37 milyon dolara satın...

Xiaomi, otonom sürüş yazılımı geliştiren girişim şirketi DeepMotion’ı 77.37 milyon dolara satın alıyor

64
0
PAYLAŞ

Xiaomi, otonom sürüş yazılımı geliştiren girişim şirketi DeepMotion'ı 77.37 milyon dolara satın aldı.

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, otonom sürüş sistemleri için yazılım geliştiren girişim şirketi DeepMotion’ı 77.37 milyon dolarlık anlaşmayla bünyesine katacağını duyurdu. Söz konusu gelişme, şirketin akıllı telefon pazarı dışındaki pazarlara açılma yönündeki son hamlesiydi.

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, otonom sürüş sistemleri için yazılım geliştiren Pekin merkezli girişim şirketi DeepMotion’ı 77.37 milyon dolarlık bir anlaşmayla satın alacağını duyurdu. Bu gelişme, şirketin akıllı telefon pazarı dışındaki pazarlara açılmak için yaptığı son hamleydi. Xiaomi’nin kendi bağlantılı araçlarını üreterek elektrikli otomobil sektörüne girmeyi planladığı biliniyordu.

TechNode’dan Aksam.com.tr’nin haberine göre; Çin merkezli teknoloji devi, Mart ayında elektrikli otomobil pazarına girmek için 10 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını açıklamıştı. Şirketin şu anda elektrikli otomobil projesi için 500 mühendis ve uzman istihdam ettiği kaydedildi. Satış sözleşmesinin ne zaman tamamlanacağı henüz belirtilmedi.

Paylaşılan diğer bilgilere göre; DeepMotion, Microsoft’un Asya-Pasifik bölgesindeki araştırma kolu olan Microsoft Research Asia’dan 4 BT uzmanı tarafından 2017 yılında kuruldu. Girişim şirketi, Mart 2018’de Redpoint China Ventures ve Source Code Capital’dan milyonlarca dolar fon topladı.

DEEPMOTİON, OTONOM ARAÇLAR İÇİN DİJİTAL HARİTALAMA TEKNOLOJİSİ VE SÜRÜŞ YARDIMI YAZILIMI GELİŞTİRİYOR

Pekin merkezli girişim, esas olarak otonom araçlar için dijital haritalama teknolojisi ve sürücü yardım yazılımı geliştiriyor. DeepMotion tarafından geliştirilen teknolojilerin, Xiaomi’nin kendi 4. seviye otonom sürüş teknolojisini üretmesine yardımcı olması bekleniyor. Xiaomi Başkanı Wang Xiang, satış anlaşmasının şirketin otonom sürüş konusundaki Ar-Ge çalışmalarını hızlandıracağına ve elektrikli otomobillerin pazara sunulması için gereken süreyi kısaltacağına da dikkat çekiyor.

Diğer yandan; Xiaomi’nin Haziran ayında dünyanın en çok satan akıllı telefon şirketi olduğu da biliniyor. Şirketin yılın ikinci çeyreğinde dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi ünvanını alan Apple’ı geçerek zirveye ulaştığı belirtiliyor.

Ancak Çin merkezli teknoloji devi, son zamanlarda yavaş yavaş diğer pazarlara da giriyor. Şirketin geçtiğimiz günlerde Boston Dynamics’in robot köpeği Spot’a benzeyen ‘CyberDog’ isimli bir robot köpeği tanıttığı belirtiliyor. Promosyon aynı zamanda şirketin dört ayaklı robotik alanına girişini de simgeliyor.

“>


;”>

  • xiaomi derin hareket
  • xiaomi elektrikli araba
  • xiaomi otonom sürüş
  • xiaomi otonom sürüş deepmotion
  • derin hareket
  • xiaomi 8
  • xiaomi elektrikli araba projesi
  • xiaomi otonom araç projesi
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK