WhatsApp ile para transfer dönemi başlıyor

WhatsApp ile para transfer dönemi başlıyor

210
0
PAYLAŞ

WhatsApp ile para transferi dönemi başlıyor

WhatsApp, WhatsApp Payments ve WhatsApp Business ile para transferi dönemini başlatıyor. Şirket, Hindistan ve Brezilya’da testlere başladı.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, şimdi de para transferi özelliğiyle yeni bir döneme giriyor.

Thenextweb’den Aksam.com.tr’nin haberine göre, Yapılan resmi duyuru ile Hindistan ve Brezilya’da WhatsApp para transferi özelliği kullanıma sunuldu. Bu özelliğin mesajlaşmada olduğu gibi uçtan uca şifreleme ile korunduğu bildiriliyor.

NAKİT OLARAK YAPILABİLİR

Uygulama artık Cashback adı verilen nakit ödemeler üzerinde çalışıyor. WhatsApp Payments kullanıcıları 48 saat içinde geri ödeme alabilecek.

Daha önce Apple Pay ve iMessage uygulaması ile para transferi mümkündü. Ancak bu özellik ABD sınırlarının ötesine geçmedi. Pandemi sürecinde yeni yaşam düzeniyle birlikte online ödeme sistemleri daha fazla ilgi görüyor.

İşletmeler için WhatsApp Business uygulaması ile restoran veya market gibi yerlerden sipariş vermek daha kolay olacak. Yavaş yavaş yaygınlaşması beklenen özelliğin ülkemize ne zaman geleceği merak konusu.


  • Naber
  • whatsapp ödeme
  • ödemeler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK