Tüm dünya bunu konuşuyor! Çip krizi ne zaman bitecek?

Tüm dünya bunu konuşuyor! Çip krizi ne zaman bitecek?

81
0
PAYLAŞ

Bütün dünya bunu konuşuyor!  Çip krizi ne zaman bitecek?

Herkes küresel chip krizinin ne zaman biteceğini ve piyasadaki fiyatları nasıl etkileyeceğini merak ediyor. Yeni yılla birlikte küresel ölçekte endişeler artarken, arz sıkıntılarının devam etmesi bekleniyor. İşte detaylar…

Pandemi tedarik zinciri darboğazlarına ve artan talebe yol açtığı için bu çiplerin çoğu yetersiz durumda. Uzmanlar uyarıyor: Çip krizi devam edebilir…

COVID-19 pandemisi tedarik zinciri darboğazlarına ve artan talebe yol açtığı için çiplerin çoğu yetersiz durumda. Arabalardan e-bisikletlere, çamaşır makinelerine ve diş fırçalarına kadar yarı iletkenlerin artan bir küresel arz sıkıntısı ile karşı karşıya kalması bekleniyor.

Araştırma firması Gartner’da yarı iletken analisti olan Alan Priestley, CNBC’ye çip sıkıntısının Noel’de de bir etkisi olacağını söyledi. Priestley, “Geçmişte kolayca bulunabilen bazı şeylerin şimdi kolayca bulunmayabileceğini görebiliriz.” Dedi.

Priestley, anlık tatminin artık geleneksel alışveriş hizmetlerinde bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Günümüzün elektronik ürünlerinin çoğu birden fazla çip içerir. Analist firması Forrester’ın başkan yardımcısı ve araştırma direktörü Glenn O’Donnell’e göre, teknoloji ürünlerinin ciddi bulunabilirlik sorunları var. O’Donnell, “Yarı iletkenler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tedarik sorunlarının bu sezon çok rahatsız edici olacağına inanıyorum” dedi.


  • çip krizi
  • Çip krizi ne zaman bitecek?
  • çip krizi son dakika
  • chip krizi son durum
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK