SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın yeni projesi ortaya çıktı! Roket yakıtına dönüştürecek

SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın yeni projesi ortaya çıktı! Roket yakıtına dönüştürecek

133
0
PAYLAŞ

Dünyanın en zengin isimlerinden SpaceX’in kurucusu Elon Musk, yeni projesini sosyal medyadan duyurdu. Karbondioksiti roket yakıtına dönüştürecek. Böylece küresel ısınmaya neden olan karbonu atmosferden uzaklaştırmayı planlıyor.

SpaceX’in kurucusu Elon Musk yeni projesini sosyal medyadan duyurdu. Dünyanın en zenginlerinden biri. Spacex’in CEO’su Elon Musk. Hem uzay araştırmalarına hem de küresel ısınmaya katkı sağlayacak projesini duyurdu. Buna göre şirketi karbondioksiti roket yakıtına çevirecek. Elon Musk böylece küresel ısınmaya neden olan karbonu atmosferden uzaklaştırmayı planlıyor.

Elon Musk’ın sosyal medya hesabındaki yeni projesi ‘SpaceX, atmosferden karbondioksit alıp roket yakıtına dönüştürmek için bir program başlatıyor. Lütfen ilgileniyorsanız katılın. Mars için önemli olacak.’ ifadeleri kullandı.

ELON MUSK’IN MARS PROJESİ

Musk’ın Starship uzay aracı, tamamen yeniden kullanılabilir, Mars’ı keşfetmek için inşa ediliyor.

Şirkete göre, uzay aracı yörüngeye girerken Dünya’ya dönen bir hızlandırıcı roket tarafından taşınacak. Yıldız gemisi yörüngede yakıt ikmali yapacak. Daha sonra Mars’a 6 aylık bir yolculuk yapacak ve Dünya’ya geri dönecek. Şirket, yerel kaynakları kullanarak Mars’taki gemilere yakıt ikmali yapacağını iddia ediyor.

Milyarder, geçen yıl şirketinin ilk insansız görevini 2022’de Mars’a göndermeye çalışacağını söylemişti. İlk insanlı görevi ise 2026 yılına kadar gerçekleştirmek istediklerini açıklamıştı.


  • uzay x
  • elon misk
  • yıldız gemisi
  • uzay aracı
  • karbon dioksit
  • roket yakıtı
  • Mars
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK