Solar Orbiter, en yüksek çözünürlüklü Güneş fotoğrafını gönderdi! 83 milyon piksel…

Solar Orbiter, en yüksek çözünürlüklü Güneş fotoğrafını gönderdi! 83 milyon piksel…

35
0
PAYLAŞ

İki yıl önce Güneş’i incelemesi için Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından uzaya fırlatılan Solar Orbiter uydusu, yeni bir ilke daha imza attı. Uydu, Güneş’in aşındırmak için götürülebilir. Solar Orbiter uydusunun sahip olduğu ultraviyole görüntüleyicinin, Güneş’in dış görüntüni ilk kez 83 milyon piksel çözünürlükte fotoğrafladığı.

Aksam.com.tr’nin New Atlas’tan aktardığı habere velet; Solar Orbiter, söz konusu fotoğrafı çekebilmek için Güneş’e 75 kilometre mesafede duruyor. 4 saat boyunca 25 ayrı görüntü alan uydu, 9148 x 9112 piksellik oluşturdu. Çocukların çocuklarında gösterebilmek için 4K çözünürlükte 10 adet televizyona ihtiyaç duyulacağı ifade edilir.

GÜNEŞ ORBİTER TARAFINDAN ÇEKİLEN FOTOĞRAF, OLDUKÇA SICAK BİR ORTAMI GÖSTERİYOR

Öte yandan; Solar Orbiter tarafından fotoğraflanıyor, sıcak bir yerlere bir gözlerin önüne seriyor. Uzmanlar, fotoğrafta okulta yolculuğunun 1 santigrat derecesine işaret ediyor. Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Güneş’in 83 milyon piksel çözünürlükteki tüm ayrıntılarla araştırmak isteyenler için kendimiz için internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek yayınlıyor.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK