Şirketlerin elinde bulundurduğu Bitcoin miktarı, dünya genelinde 1.6 milyonu geride bıraktı

Şirketlerin elinde bulundurduğu Bitcoin miktarı, dünya genelinde 1.6 milyonu geride bıraktı

108
0
PAYLAŞ

Şirketlerin elindeki Bitcoin miktarı dünya çapında 1,6 milyonu aştı

Bitcoin Hazinelerinden alınan verilere göre; Şirketler ve kurumlar tarafından tutulan Bitcoin miktarı dünya çapında 1,6 milyonu aştı. Söz konusu rakamın toplam Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 8’ine tekabül ettiği kaydedildi.

Bitcoin Hazinelerinden Veriler; Şirketler ve kurumlar tarafından tutulan Bitcoin miktarının dünya çapında 1,6 milyonu aştığını gösterdi. Söz konusu rakamın toplam Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 8’ine tekabül ettiği belirtildi. Analistler; Şirketler tarafından yapılan Bitcoin alımlarının çoğunluğunun son bir buçuk yılda gerçekleştiğine dikkat çekti.

Aksam.com.tr’nin Bitcoin Dergisi’nden aktardığı habere göre; yazılım şirketi MicroStrategy, kurumsal şirketler arasında en çok Bitcoin tutan şirket oldu. Yazılım devinin şu anda 108 bin 991 Bitcoin’e sahip olduğu belirtiliyor. Tesla listede ikinci sırada yer aldı. Elektrikli otomobil devinin toplamda 43.200 Bitcoin tuttuğu kaydedildi.

Listedeki Tesla; Bunu sırasıyla Square, Marathon Digital Holdings ve Coinbase izledi.

Tesla, ŞUBAT AYINDA 1.5 MİLYAR DOLARLIK BİTCOİN SATIN ALDIĞINI AÇIKLADI

Öte yandan Tesla, bu yılın Şubat ayında yeni yatırım stratejisinin bir parçası olarak 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu. Bu gelişmeden kısa bir süre sonra şirket, araç satışlarında ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeye başladı.

Ama Mayıs ayına gelince; Şirketin kurucu CEO’su Elon Musk, çevre üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi bıraktıklarını ve Bitcoin ile araç alımını askıya aldıklarını açıkladı. Musk yaptığı açıklamada, madencilik süreci daha sürdürülebilir bir seviyede enerji tüketmeye başladığında Tesla’nın Bitcoin’i ödeme işlemleri için tekrar kullanmaya başlayabileceğine dikkat çekti.

Kısa bir süre önce ‘The B Word’ adlı sanal konferansta konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan dünyaca ünlü CEO, yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin en az yüzde 50’sini oluşturmaya devam etmesi halinde Tesla’nın Bitcoin’i yeniden kabul etmeye başlayabileceğini ifade etti. enerji kaynakları.

“>


;”>

  • bitcoin miktarı
  • bitcoin
  • şirketler tarafından alınan bitcoin miktarı
  • toplam bitcoin arzı
  • tesla payı
  • mikro strateji
  • tesla bitcoini
  • elon misk
  • Meydan
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK