Microsoft hacklendi! 37 GB’lık veri çalındı…

Microsoft hacklendi! 37 GB’lık veri çalındı…

38
0
PAYLAŞ

Kısa bir süre önce gelen gelen iddialara velet; ABD teknoloji devi Microsoft, son NVIDIA, Samsung, Vodafone ve Uberbisoft gibi geliştiriciler ‘L. İçinde, Bing ve Cortana gibi Microsoft’a ait kaynak kodlarını içeren 37 GB’lık veri olayı yaşandığı iddia ediliyordu. “Torrent” ile ilgili kişisel veriler, 250’den fazla Microsoft projesine ilişkin kaynak kodu kabul edildi.

Aksam.com.tr’nin AppleInsider’dan aktardığı habere velet; ‘Laptop$’un saldırısını duyurmasını Microsoft’un iyileştirme sürecini açıklama yaptı. Göndericilerinden, işaretlerinden işaretlerine işaret etti.

Siber’in hayata geçirilmesine yönelik değerlendirmeler, Microsoft’a ait bir incelemede bulundu. Sızdırılan dosyalar; Bing arama motorları, Bing haritalar ve akıllı asistan Cortana’ya ait olan projelere ait olan yer incelemesi görülmektedir. Bazı siber güvenliğin, Microsoft’a ait bir e-postalın da ele geçirildiğini dile getirdi.

MICROSOFT, KONUYLA İLGİLİ HENÜZ RESMİ BİR AÇIKLAMA YAYINLAMADI

Öte yandan; Microsoft, konuyla ilgili konuyla ilgili resmi bir açıklamayı yayınlamadı. Ancak Lapsus$, oğulları siber saldırı girişimiyle geldi. NVIDIA’nın 1TB boyutunda verisine yetkisiz yetkisiz erişim sağlamayı başaran grup, Samsung’dan da 200 GB boyutunda veri sızdırdı. Benzer bir siber saldırı, Vodafone ve Ubisoft’a da yapıldı.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK