Meta, sanal para birimi geliştiriyor! İsmini Zuckerberg’den alacak…

Meta, sanal para birimi geliştiriyor! İsmini Zuckerberg’den alacak…

48
0
PAYLAŞ

Ortaya atılan yeni bir iddia; sosyal medya devi’nın, kendi çatısı çarpışması Facebook ve Instagram için yeni bir para birimine işaret etti. şirket; blok zincirinde bir kripto para birimi kullanımında, uygulama içi para seferlerine yöneleceği kaydedildi. Meta, söz konusu sanal para biriminden bahsederken şirket CEO’su Mark Zuckerberg’e ithafen ‘Zuck Bucks’ kullanılmasının da altı çizildi.

Aksam.com.tr’nin The Financial Times’dan aktardığı habere velet; sanal para birimi, temel olarak ‘metaverse’ü hedef ve merkezi olarak sistem tarafından kontrol edilecek. ‘Zuck Bucks’, TikTok ve platformlarla sıkı bir oyun içinde olan Meta’nın yeni bir gelir yaratmasını mümkün kılacak.

META, PROJELER VAZGEÇMEK ZORUNDA KALMIŞTI

Diğer yandan; Facebook, daha önce’Diem’ önceden planlanmış blok zinciri bir kripto para birimi kampanyasında. Web sitelerinde tartışılanların onayından geçmemesinin söz konusu proje, şirket tarafından rafa kaldırılmıştı. Meta’da olmak için ölmek üzere olan bir banka olanaa olan teknolojiyi kullanmıştı. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg’ün, kısa bir önce Instagram’a NFT sürerken yaşadığı da biliniyordu.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK