Kaza anında hava yastığına dönüşen sırt çantası, 2022 yılında kullanıma sunulacak

Kaza anında hava yastığına dönüşen sırt çantası, 2022 yılında kullanıma sunulacak

75
0
PAYLAŞ

Kaza anında hava yastığına dönüşen sırt çantası 2022 yılında satışa sunulacak.

ABD merkezli EVOC Sports, bisikletçiler için bir kaza anında hava yastığına dönüşen bir sırt çantası geliştirdi. Çantanın 2022 baharında kullanıcıya sunulacağı kaydedildi.

ABD merkezli EVOC Sports, bisikletçilerin olası kazalarda üst vücutlarını korumalarına yardımcı olmak için, bir kaza anında 1 saniyeden daha kısa sürede otomatik olarak hava yastığına dönüşebilen bir sırt çantası geliştirdi. Commute Air Pro 18 olarak adlandırılan ürünün standart bir sırt çantası görünümünde olduğu belirtildi. Şirket; Bisikletçiler için basit ama etkili bir koruma mekanizması geliştirmek istediğini belirtti. Standart bir sırt çantası gibi görünen ve işlev gören Commute Air Pro 18’in içine gömülü hareket sensörleri ile geldiğinin de altı çizildi.

Aksam.com.tr’nin Beebom’dan aktardığı habere göre; Kullanıcılar sırt çantasını omuzlarına taktığında ve göğüs kemerini kapattığında sensörler otomatik olarak devreye giriyor. Bu noktadan itibaren hareket sensörleri Commute Air Pro 18’in hareket aktivitesini saniyede yaklaşık 1.100 kez izlemeye devam eder.

Sensörler büyük bir çarpışma veya kazadan kaynaklanan olağandışı bir hareket algılarsa, sırt çantası 18 litrelik şişirilmiş bir hava yastığını 0,2 saniyeden daha kısa sürede otomatik olarak açar. Hava yastığı, sürücünün üst gövdesini sararak omuzlarını, ellerini ve boynunu kaplar.

HAVA YASTIĞI DÖNGÜ ÜZERİNDEKİ ETKİ KUVVETİNİ VE FREN HIZLANMASINI YÜZDE 80’E KADAR AZALTIR

Şirkete göre; Hava yastığı, bisikletçi üzerindeki darbe kuvvetini ve frenleme ivmesini yüzde 80’e kadar azaltır. Ayrıca hava yastığı çarpışmadan sonra tek parça halinde kalırsa, tekrar sırt çantasına takılarak ve ateşleyici değiştirilerek tekrar kullanılabilir.

Commute Air Pro 18 aynı zamanda büyük hacimli tam teşekküllü bir sırt çantasıdır. Kullanıcılar dizüstü bilgisayarını çantadayken bile hava yastığının içine yerleştirebilir. Bununla; Çantada ayrıca akıllı telefonlar, kulaklıklar veya akıllı gözlükler gibi elektronik cihazları saklamak için birçok yerleşik bölme bulunur. Ayrıca çantanın alt kısmında ayrı bir kalça askısı bulunmaktadır. Bu, sırt çantasının ağırlığını kullanıcının vücuduna eşit olarak dağıtmaya yardımcı olur.

EVOC Sports, ürünü 2022 baharında piyasaya sürmeyi hedefliyor. Çantanın 900 Euro fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.


  • hava yastığı sırt çantası
  • hava yastığı sırt çantası
  • bisikletçiler için sırt çantası
  • hava yastığına dönüşen sırt çantası
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK