Hindistan’dan füze hamlesi! Helikopterden atılan versiyonunu test ettiler

Hindistan’dan füze hamlesi! Helikopterden atılan versiyonunu test ettiler

40
0
PAYLAŞ

Hindistan'dan füze hamlesi!  Helikopterin düşürüldüğü versiyonu test ettiler

Hindistan Hava Kuvvetleri, Stand-off Tanksavar (SANT) Füzesinin helikopterden fırlatılan versiyonunun ateş testinin başarıyla gerçekleştirildiğini bildirdi.

Hindistan Savunma Araştırma ve Geliştirme Teşkilatı (DRDO) ve Hindistan Hava Kuvvetleri (IAF), Stand-off Tanksavar (SANT) Füzesinin helikopterle fırlatılan versiyonunu test etti.

M5 Magazine’de yer alan habere göre, Hindistan Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, “Tanksavar füzesi, test sırasında fırlatma platformundan sorunsuz bir şekilde serbest bırakıldı, ardından füze hedefi takip etti ve başarıyla vurdu” dedi. söylendi.

Uçuş testinin her anının helikopter tarafından takip edildiği kaydeden açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

SANT silahı, 10 km’ye kadar olan bir mesafedeki hedefleri etkisiz hale getirebilir. Füze, Haydarabad’daki İmarat Araştırma Merkezi (RCI) tarafından diğer DRDO laboratuvarları ve endüstrilerinin katılımıyla koordineli olarak tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

Füze, IAF’nin füze envanterini güçlendirmek için uzun menzilli bomba ve akıllı uçaksavar silahından sonra yakın zamanda test edilen bir dizi yerli stand-off silahında üçüncü olarak biliniyor.


  • Hindistan
  • SANT Füzesi
  • Tanksavar
  • Helikopter
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK