Florida’da otopilot kazası… Tesla marka araba iki araca çarparak iki kişiyi yaraladı

Florida’da otopilot kazası… Tesla marka araba iki araca çarparak iki kişiyi yaraladı

87
0
PAYLAŞ

Florida'da otopilot kazası... Tesla marka otomobil iki araca çarparak iki kişiyi yaraladı

Florida’da, gelişmiş sürücü yardım sistemine sahip bir Tesla aracı bir polis arabasına ve ardından başka bir araca çarptı. Olayda 2 kişi yaralandı

ABD’nin Florida eyaletinde otopilot olarak bilinen gelişmiş sürücü yardım sistemine sahip Tesla aracının bir polis arabasına ardından başka bir araca çarpması sonucu 2 kişi yaralandı.

AA’nın haberine göre, Polis Otoyol Devriyesi sözcüsü Kim Montes yaptığı açıklamada, Orlando kenti yakınlarında Tesla’nın bir polis arabasına ve bir araca yardım etmek için yol kenarına park edilmiş başka bir araca çarptığını söyledi.

Montes, kazada iki kişinin hafif şekilde yaralandığını kaydetti.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), kazaların ardından 16 Ağustos’ta ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın otopilot olarak bilinen gelişmiş sürücü yardım sistemi hakkında resmi soruşturma başlattı.

NHTSA tarafından paylaşılan belgede, Ocak 2018’den bu yana otopilot kontrollü çalışan Tesla araçlarının itfaiye ve polis arabaları gibi acil durum araçlarına çarptığı 11 kazanın tespit edildiği belirtildi.

Belgede, bu kazaların 17 kişinin yaralanması ve bir kişinin ölümüyle sonuçlandığı, kazaların çoğunun hava karardıktan sonra meydana geldiği, acil durum araçlarının çarpışma anında ışıkları açık olarak park edildiği, kazaya karışan tüm Tesla araçlarının otopilot veya trafiğe duyarlı hız sabitleyici sisteminde olduğu öğrenildi.

“>


;”>

  • tesla
  • araba
  • araç
  • otopilot
  • kaza
  • Florida
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK