Facebook, WhatsApp mesajlarını okuyor

Facebook, WhatsApp mesajlarını okuyor

82
0
PAYLAŞ

Facebook WhatsApp mesajlarını okuyor

Facebook yalancı mı? Binlerce kişi WhatsApp’ta casusluk yapıyor. ABD’li bir araştırma firması, Facebook’ta 1000 kişinin “deşifre edilemez şekilde şifrelenmiş” olduğu iddia edilen kişisel WhatsApp mesajlarını okumak ve dinlemek için çalıştığını iddia etti.

New York merkezli araştırma kuruluşu ProPublica tarafından yayınlanan yeni bir rapor, Facebook çalışanlarının WhatsApp mesajlarını okuyabildiğini ve sesleri dinleyebildiğini ortaya koydu. Rapora göre, milyonlarca kullanıcının mesajlarını incelemek için Austin, Dublin ve Singapur’da 1000 işçi çalıştırıldığı iddia edildi.

ZUCKERBERG REDDEDİLDİ

Raporda, “Kullanıcının WhatsApp’ta sohbet ederken cihaz ekranında bir bildirim çıkıyor. ‘Bu sohbetin dışında hiç kimse, WhatsApp bile mesajlarınızı okuyamaz ve dinleyemez’ ifadeleri doğru değil.

Raporda ayrıca işçilerin, Facebook’un yalnızca WhatsApp kullanıcıları tarafından işaretlenen mesajları kontrol etmek için kullandığı yapay zekayı kullandığı öne sürüldü. Uçtan uca şifreleme sistemine sahip olan WhatsApp’ta, mesajların doğrudan gönderen ile alıcı arasında olması garanti altına alındı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 2018 yılında yaptığı açıklamada WhatsApp kullanıcılarından herhangi bir mesaj görmediklerini belirtmişti.

“>


;”>

  • Facebook
  • Naber
  • Mark Zuckerberg
  • teknolojik Haberler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK