Dünyaya bile ürün satıyorlar! “ASELSAN’dan 50 şirket doğdu”

Dünyaya bile ürün satıyorlar! “ASELSAN’dan 50 şirket doğdu”

100
0
PAYLAŞ

Hatta dünyaya ürün satıyorlar! "ASELSAN'dan 50 şirket doğdu"

ASELSAN’dan ayrılanların 50 şirket kurduğuna işaret eden Genel Müdür Haluk Görgün, “Artık ASELSAN’a, sektördeki diğer firmalara ve yurt dışına ürün tedarik ediyorlar mı?” dedi. dedim.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, Eylül ayının artık ‘TEKNOFEST ayı’na dönüştüğünü belirterek, yarışmalardaki ilerlemeyi, okullarda ve öğrencilerdeki gelişimi gördüklerini söyledi. TEKNOFEST ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Görgün, “İlgiden çok memnunuz. 500 metrekarelik standımızda ve çocuklar için tasarladığımız bir alanda ürünlerimiz var. Çeşitli yarışmalar ve yarışmalarla çocuklarımıza teknolojiyi sevdirmeye çalışıyoruz. yarattığımız karakterler.”

START-UP’LARA İLGİ

Haluk Görgün, bu yıl stantlarında inovasyon olarak girişimcilik merkezine yer verdiklerini belirterek, “Özellikle ASELSAN’ın start-up’larla iş birliğini artırmak istiyoruz. Start-up’larla, farklı modellerle çok yoğun çalışıyoruz. ASELSAN’dan çıkacak spin-off’ları da önemsiyoruz.”

BİR PROJE YAPTILAR

Görgün, “Şu ana kadar ASELSAN’dan ayrılan, şirket kuran ve ASELSAN ile çalışan 50 firma var. ASELSAN’a proje veren 50 firma, şimdi ASELSAN ve diğer savunma sanayi firmalarına ürün tedarik ediyor ve yurt dışında müşterileri var. Özellikle yıkıcı. Ürünlerimize yeni açılımlar getirecek olan teknolojileri, yazılım alanında faaliyet gösteren start-up’ları ve girişimcilik merkezini tartışıyoruz.”

GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ AÇILACAK

Teknopark İstanbul’da bu yıl 36 bin metrekarelik bir bina inşa ettiklerini ve bunun yarısının girişimcilik faaliyetleri için olacağını belirten Görgün, İstanbul ve çevresinde akademisyenler, öğrenciler, start-up’lar, enstitüler, araştırma kurumları, savunma sanayi ve teknoloji ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. ekosistem. Veren herkesle birlikte bu faaliyetleri hızlandırmayı hedeflediklerini vurguladı.

İHA’LARIN GÖZÜYÜZ

Görgün, “Milli İHA’larımızın gözüyüz! Ambargolara karşılık milli imkanlarla geliştirip ürettiğimiz ASELSAN CATS Sistemi, Baykar İHA’larının üzerinde.” dedi.

FİNANSAL TEKNOLOJİLER VE SAĞLIK MALLARI YOLUYLA

ASELSAN, finans ve sağlık alanlarındaki yeni ürün ve hizmetlerini duyurmaya hazırlanıyor. Son yıllarda sivil sektörden elde ettikleri yıllık cironun toplam cirolarının yüzde 15’ine ulaştığına dikkati çeken Görgün, “Bu çok daha yüksek rakamlara ulaşacak. Bunların arasında özellikle sağlık sektörü ön plana çıktı. Bu alandaki gelişmeler nasıl olması gerektiğini gösterecek. “Fintech” sivil alandaki çalışmaların bir parçası. Finansal teknolojiler alanında güzel haberler olacak. Bu işin arkasındayız.”


  • aselsan
  • Haluk Görgün
  • tekno partisi
  • teknopark istanbul
  • teknolojik Haberler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK