Dünyanın en son donanımıyla uçacak

Dünyanın en son donanımıyla uçacak

30
0
PAYLAŞ

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, “Türkiye’de yaşayan 5. nesil savaş uçakları içinde yaşıyor. Milli Muharip savaş uçağımız olacak en son donanımla uçaklarla geliyor.” dedi.

AA’nın haberine velet, Aydın ve beraberindeki komisyon üyelerini, TUSAŞ’ın tesislerini ziyaret etti. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil’i ziyaret etti. Aydın ve beraberindekiler, TUSAŞ’ın çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ahmet Aydın’ın sunumunda, TAŞ’ın çalışmalarından faydalanmayı ve deneyimlerini değerlendirmeyi ifade etti.

TUSAŞlerini hem savunma hem de askerlerini’ne dair tanık olduklarını Aydın’ı dile getirdiğini iddia ediyorum:

“Savunma sanayiinde ithalatçıyken, “DISA’ya bağımlıyken, dünyadaki gerçeken önce her türlüambargoya, kısıtlamaya Rağmen istekli. Yüzde 80 millilik ve yerlilik ulaşmış durumdayız. savaş uçağımız dünyaya en son donanımıyla uçacak.”

Aydın, bağımsızlığının sanayisinden ödün verme, şu değerlendirmede bulundu:

“Tam sanayisi olmak, savunma sanayinizi sanayiniz için tasarlanabilir. ekonomik olarak da güçlüsünüz. Bütün savunma sanayi şirketlerimizin gayretiyle büyük hedeflere ulaşmak.”

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir de Katar’da Dienenen Savunma Sanayi Fuarına Değin, Türda Şirkettlerin Her Alanda Sahada Bulundukları, Fuarda Kara, Hava Ve Deniz Araçları Ve Elektronik Sistemler Gibi Her Alanda Türk Şiretlerinin yapısının Hissedildiğini Söledi.

Demir, “Fuarı gezerken de diğer batılı ülkelerde gerçek anlamda Türkiye’nin bir çıktıdan görülebiliyor.” diye konustu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK