Dünya devi tarih verdi: Manueli tamamen bırakıyor

Dünya devi tarih verdi: Manueli tamamen bırakıyor

83
0
PAYLAŞ

Dünya devi tarih yazdı: El kitabını tamamen terk ediyor

Alman otomobil devi Volkswagen, otomobillerinde manuel şanzıman kullanmamaya başladığını belirterek, VW, Passat ve Tiguan modellerinde sadece otomatik şanzımanın yer alacağını belirtti.

Dünya devi Volkswagen, otomobillerinde manuel şanzıman kullanmayı bıraktığını duyurdu. Volkswagen öncelikle içten yanmalı motorları geride bırakmaya hazırlanıyor.

Hürriyet’teki haberlerde Auto, Motor und Sport tarafından yayınlanan habere göre, Alman otomobil üreticisinin yeni Tiguan’ında manuel şanzıman seçeneği tamamen bitmiş olacak. Otomotiv devinin bu kararı almasının nedeninin üretim maliyetlerinden tasarruf etmek olduğu belirtiliyor.

2023’TEN İTİBAREN ÇIKACAK

Manuel şanzıman geliştirmeyi durdurarak maliyetten tasarruf etmek isteyen Volkswagen, 2023 yılından itibaren piyasaya çıkacak olan 3. nesil Tiguan olan kompakt SUV modeli ile manuel şanzıman üretimine son verecek.

Diğer Volkswagen modelleri, model değişikliği kapsamında kademeli olarak manuel şanzımana veda edecek. 2030’dan itibaren Çin, ABD ve Avrupa’daki büyük pazarlarda manuel şanzımanlı bir Volkswagen modeli olmayacağı tahmin ediliyor.

“>


;”>

  • Volkswagen kılavuz üretmeyecek
  • Volkswagen kılavuzu tamamen terk ediyor
  • Kılavuzu tamamen bırakmak
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK