Bakan Karaismailoğlu müjdeyi böyle duyurdu: Milli Elektrikli Tren raylara iniyor

Bakan Karaismailoğlu müjdeyi böyle duyurdu: Milli Elektrikli Tren raylara iniyor

68
0
PAYLAŞ

Bakan Karaismailoğlu müjdeli haberi böyle duyurdu: Milli Elektrikli Tren raylarda

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, şehir içi ulaşım sorununun çözümü için birçok adım attıklarını belirterek, “Milli Elektrikli Tren 2022’de raylarda olacak” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Elektrikli Trenin 2022 yılında raylara çıkacağının müjdesini verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, şehir içi ulaşım sorununun çözümüne yönelik birçok adım attıklarını belirterek, Ankara, Kocaeli, Kayseri, Bursa ve Gaziantep’te raylı sistem çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Saatte 160 kilometre hıza sahip Milli Elektrikli Tren setinin test süreçlerini tamamladıklarını belirten Karaismailoğlu, “Milli Elektrikli Tren 2022’de raylarda olacak. Tren setinin tasarım çalışmalarını da tamamladık. 225 kilometre hızla. 2022’de prototipini tamamlayıp 2023’te seri üretime geçmeyi planlıyoruz.” söz konusu.

Karaismailoğlu, karayolları için belirlenen akıllı, çevreci ve bütünsel gelişime katkı sağlayacak politikalar çerçevesinde yatırım faaliyetlerine devam ettiklerini belirtti.

“Ülkemizin zorlu coğrafi koşullarını tüneller, köprüler ve viyadüklerle aştık. Mevcut 6.100 kilometrelik bölünmüş yol ağımızı 28.430 kilometreye çıkardık. Yap-işlet-devret modeliyle 6 proje ile toplam 579 kilometre yol yaptık. 2023’e kadar toplam 13 proje 2035’e kadar 3.767 kilometre daha otoyol yapımını gerçekleştirmeyi planlıyoruz Erişilebilir Ulaşım Stratejisi ve Eylem Planı’nı hazırlarken ‘ulaşımda herkes için her yerde ve her zaman erişilebilirlik’ yaklaşımını benimsedik. Pek çok projemizde olduğu gibi ulaşım hizmetlerini de herkesin erişimine açmaya odaklandık, öncü bir kuruluş olmayı hedefledik.”


  • milli elektrikli tren
  • 2022’de raylarda
  • milli elektrikli tren son dakika
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK