ASELSAN finansal teknolojiler ve sağlıkta müjdeler hazırlıyor

ASELSAN finansal teknolojiler ve sağlıkta müjdeler hazırlıyor

69
0
PAYLAŞ

ASELSAN, finansal teknolojiler ve sağlıkta güzel haberler hazırlıyor

ASELSAN, finans ve sağlık alanlarında yeni ürün ve hizmetlerini duyurmaya ve hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Savunma ve elektronik teknolojilerinde Türkiye’nin lider kuruluşlarından biri olan ASELSAN, finans ve sağlık alanlarında yeni ürün ve hizmetlerini duyurmaya ve hizmete sunmaya hazırlanıyor.

AA’da yer alan habere göre ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve ASELSAN tarafından düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te şirketin yürüttüğü çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Anadolu Ajansı’nın (AA) medya paydaşı olduğu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı. .

Görgün, Eylül ayının artık bir “TEKNOFEST ayı”na dönüştüğünü, ziyaretçilerin, katılımcıların, paydaşların, organizasyon ekibinin ve T3 Vakfı’nın yine aynı coşkuyla bir araya geldiğini söyledi.

Görgün, festivalin her yıl yoluna devam ettiğini belirterek, yarışmalardaki ilerlemeyi, okullarda ve öğrencilerdeki gelişimi de gördüklerini sözlerine ekledi.

TEKNOFEST’e sadece stant açarak katılmadıklarını, yarışmalar düzenlediklerini belirten Görgün, bu yıl 28’i lise, 30’u üniversite olmak üzere 58 finalist takımın sualtı robotik yarışmasına katıldığını söyledi. Baykar Cezeri ve TÜBİTAK ile ulaşımda yapay zeka yarışmasını gerçekleştirdiklerini anlatan Görgün, farklı yarışmalara da teknik personel desteği sağladıklarını açıkladı.

Görgün, “7’den 77’ye herkesin teknoloji bilinci, heyecanı, üretme, geliştirme, üstüne koyma, gelecekle ilgili bir şeyler yapma, sorumluluk alma çabası var. Gösterilen ilgiden çok memnunuz. çeşitli yarışmalar ve yarattığımız karakterlerle çocuklarımıza teknolojiyi sevdirmeye çalışıyoruz.” dedi.

– ASELSAN’DAN DOĞAN 50 FİRMA

Bu yıl stantlarında inovasyon olarak girişimcilik merkezine yer verdiklerini belirten Haluk Görgün, şunları söyledi:

“Özellikle ASELSAN’ın start-up’larla iş birliğini ve etkileşimini artırmak istiyoruz. Start-up’larla, farklı modellerle çok yoğun çalışıyoruz. Sadece start-up’lara değil, ASELSAN içinden spin-off’lara da önem veriyoruz. Şimdiye kadar ASELSAN’dan ayrılan, şirket kuran ve ASELSAN ile çalışan 50 firma var. Ancak bu girişimcilik merkezinde, çığır açan teknolojiler ve yazılım alanlarında faaliyet gösteren start-up’larla ürünlerimize yeni açılımlar getirecek konularda görüşmeler yapıyoruz.”

Teknopark İstanbul’da bu yıl 36 bin metrekarelik bir bina inşa ettiklerini ve bunun yarısının girişimcilik faaliyetleri için olacağını belirten Görgün, İstanbul ve çevresinde akademisyenler, öğrenciler, start-up’lar, enstitüler, araştırma kurumları, savunma sanayi ve teknoloji ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. ekosistem. Veren herkesle birlikte bu faaliyetleri hızlandırmayı hedeflediklerini vurguladı.

– KEDİLER TEKNOFEST’İN YILDIZLARINDAN BİRİDİR

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Görgün, elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi CATS’ın; TEKNOFEST’in yıldızlarından biri olduğunu ve Bayraktar Akıncı ile Bayraktar’ın TB2’de sergilendiğini söyledi.

CATS’ın seri üretime başladığını ve Baykar’ın yurt içi ve yurt dışında insansız hava araçlarında çalıştığını hatırlatan Görgün, “Seri üretim hattımızı ayda en az 6 adet üretecek şekilde hazırladık, üretimimize devam ediyoruz. Geliştirdiğimiz ve tasarladığımız yeni nesil kameralarımız olan nesil kameralarımız.Baykar’ın standında sabit bölmede termal ve gündüz kamera görüntülerini ekrana yansıtan CATS kamera da bulunuyor.Bu yıl ASELSAN için ilklerden biriydi.” değerlendirmesini yaptı.

– MOBİL röntgende SERTİFİKA İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Görgün, savunma sanayinde çok ciddi yetenekler biriktirdiklerini ve bundan yola çıkarak enerji, ulaşım, şehir güvenliği, akıllı şehircilik ve sağlık alanlarında yüksek teknolojili ürünler geliştirerek Türkiye’nin teknolojik ve ekonomik bağımsızlığına katkıda bulunmak istediklerini ifade etti. .

Görgün, son birkaç yılda sivil sektörden elde ettikleri yıllık cironun, toplam cirolarının yüzde 15’ine ulaştığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bu yakın gelecekte çok daha yüksek rakamlara ulaşacak. Çünkü burada tecrübeyi, yeteneği, yeteneği ve heyecanı görüyorum. Ülkemizdeki ve dünyadaki pazarı da görüyorum. Bunları bir araya getirdiğimizde büyüyecek bir sektör var. Bunlar arasında özellikle pandemi ile birlikte sağlık ön plana çıktı.Biosys tarafından geliştirilen, Baykar ve ASELSAN’ın mühendislik desteği ile seri üretime hazır hale getirilen ve ilk Arçelik tarafından üretilen solunum cihazını sergiliyoruz. MRI cihazı üzerinde çalışıyoruz.Mobil X-Ray cihazımızın tüm sertifikasyon süreçleri tamamlandı.Çok yakında müşterilerimizle paylaşacağız.Kalp-akciğer pompasını start-up bir firma ile geliştirdik, seri üretime hazır Seri olarak ürettiğimiz defibrilatör cihazını bir KOBİ ile geliştirip İtalya ve Fransa’ya ihraç ettik.Çok iyi gidiyor.Sağlık alanında bir yol haritamız var.Ülkemizin bu alanda dışa bağımlılığını azaltmak. yol haritası p, teknolojik olarak da ekleyerek uluslararası arenada rekabetçi olmak, ülke ekonomisine ve şirket gelirlerine katkıda bulunmak istiyoruz.”

ASELSAN’ın sağlık sektöründeki yapısının sorulması üzerine Görgün, “Bu alandaki gelişmeler süreç içinde nasıl olması gerektiğini gösterecek. ASELSAN, fırsatları iyi değerlendiren dinamik bir şirket. Bunları hep birlikte tartışacağız.” dedim.

– FİNANSAL TEKNOLOJİLERDE ASELSAN ÇÖZÜMLERİ

Haluk Görgün, sivil alandaki çalışmalarının bir bölümünün “fintech” olarak adlandırılan finansal teknolojiler olduğunu belirtti.

ASELSAN’ın donanım ve yazılım olarak sorumluluk alması gerektiğini düşündükleri bazı alanlar ve ürünler olduğunu belirten Görgün, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bunları bir yol haritasına koyduk. En son Merkez Bankası ile imzaladığımız bir iş birliğiydi. Dijital TL üzerine bir platform. Ortakları TÜBİTAK BİLGEM, HAVELSAN, ASELSAN ve Merkez Bankası. Çok ciddi bir iş birliği var. Merkez Bankası’ndaki teknik ekip, süreci iyi tasarladılar, herkesin kendi uzmanlık alanına göre görev paylaşımı konusunda anlaştık. Bunları çok yakında kamuoyu ile paylaşacağız. Finansal teknolojiler alanında güzel haberler alacağız. Israrlıyız, bu işin arkasındayız. ASELSAN bu sorumluluğu almıştır ve üzerine düşeni yapmak için titizlikle çalışmaktadır.”


  • ASELSAN’da son dakika
  • ASELSAN, finansal teknolojiler ve sağlıkta
  • ASELSAN finansal teknolojiler ve sağlıkta son durum
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK