Apple kurucularından Steve Wozniak, özel bir uzay şirketi kurduğunu duyurdu

Apple kurucularından Steve Wozniak, özel bir uzay şirketi kurduğunu duyurdu

114
0
PAYLAŞ

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak özel bir uzay şirketi kurduğunu duyurdu

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Privateer Space adında özel bir uzay şirketi kurduğunu duyurdu. Wozniak, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, girişim şirketinin diğer uzay şirketleri gibi olmayacağına dikkat çekti.

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Privateer Space adında özel bir uzay girişim şirketi kurduğunu duyurdu. Resmi Twitter hesabından konuyla ilgili açıklamasını yapan Wozniak, şirketinin diğer uzay şirketleri gibi olmayacağına dikkat çekti. Apple kurucusu, gGirişimi hakkında daha detaylı bilgi paylaşmadı.

Engadget’tan Aksam.com.tr’nin haberine göre, YouTube’da Privateer Space ile ilgili bir tanıtım videosu yayınlandı. Videoda şirketin eski Apple mühendisi Alex Fielding ile birlikte kurulduğu vurgulandı. Wozniak ve Fielding uzun yıllardır sık ​​sık işbirlikçiydiler. İkili 2002 yılında Wheels of Zeus (WoZ) adlı bir şirket kurdu.

Wheels of Zeus, akıllı GPS etiketleri üzerinde çalışıyordu. Şirket 2006’da kapatıldı. Daha sonra Wozniak, Fielding’in kurduğu robotik girişimi Ripcord Networks’ün yönetim kurulunda da görev yaptı.

PRIVATEER SPACE, ŞİRKET HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİLERİ 14 EYLÜL TARİHİNDE AMOS TEKNOLOJİ KONFERANSINDA PAYLAŞACAK

Diğer yandan; Privateer Space, şirket hakkında daha fazla detayın 14 Eylül’de Hawaii’de başlaması planlanan AMOS teknoloji konferansında resmi web sitesinde paylaşılacağına dikkat çekti. Wozniak’ın Privateer Space ve Elon Musk ve Jeff Bezos gibi dünyaca ünlü milyarderlerin hakim olduğu oldukça rekabetçi bir pazara gireceği bildiriliyor.


  • steve wozniak uzay şirketi
  • Steve Wozniak
  • özel kişi
  • özel alan
  • wozniak özel alanı
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK