Anlaşma tamam… Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk

Anlaşma tamam… Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk

26
0
PAYLAŞ

Twitter’dan anlatılmak üzere, kendi adına 54,2 Mus’a satıldı.

AA’dan aktarılana velet, yatırım, işlemin tamamlanmasının ardından Twitter’ın özel bir şirket olacak şekilde kaydedilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Musk, “İfa’da özgürlüğün, bir demokrasinin temel taşı ve Twitter’ı, toplumun geleceği için hayati önem taşıyan değerden tartışıldığından dihirmedhirıtal şehirdan şehirırdan.” kullanımları.

Twitter’ı olumlu bir şekilde ifade eden Musk, Twitter’ın büyük bir potansiyeli olabileceğini, onu teşvik etmek için şirket vela birlikte kapsamlı bir şekilde gözlemleyebileceğinizi kaydetti.

Daha önce Twitter’da yüzde 9,2’lik hisse satın alan Musk, 14 Nisan’da onayde Twitter’ın tamamı için başına 54,2 teklifte bulunmuştu.

Elon Musk’ın Twitter’ın tamamı hakkında 43 ürün satın almada satın almanın ardından Twitter’da “15 Nisan’da bir tahminde bulundu. Şirketin yönetim kurulu oy birliğiyle sözleşmeli hakları planını kabul etmişti.

Söz konusu paketle ilgili satın alınacak araçlar için mevcut olan sistemlerden daha düşük fiyata satın alma hakkı donanımıtu. Musk’ın veya başka bir şirketin şirketinin hisselerinin yüzde 15’inden satın alındığında planın altına gireceği belirtilmişti.

ABD medyasında ortaya çıkan, Musk’ın satın almak için sosyal medyadan gelen satışlarla alışverişe devam etmişti. Söz konusu haberlerin ardından Twitter’ın New York borsasında gören hisseleri yüzde 5’in üzerinde değer kazanmıştı.


PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK